Jak vybrat první aktovku či batoh?

Jak vybrat první aktovku či batoh?

Máte doma předškoláka, který letos v září nastoupí do první třídy? V tom případě mu budete muset pořídit první školní batoh nebo aktovku. Doby, kdy bylo na trhu pár modelů, jsou dávno ty tam a možná vám při pohledu na přeplněné regály či pestrou nabídku v e-shopu budou přecházet oči. Neukvapujte se a přistupujte k nákupu zodpovědně. První aktovka se musí vašemu malému školákovi líbit, po několik let mu věrně sloužit a zároveň splňovat určité parametry. My vám prozradíme, na co si dát pozor.

Aktovka, nebo batoh?

Hlavní roli hrají vaše požadavky ohledně typu (aktovka, nebo batoh?) a samozřejmě i rozpočet. Co se týče dilematu, zda jsou lepší školní batohy, nebo aktovky, rozhodující by měla být ergonomie a anatomické tvarování zadní části. Ideální jsou modely s váhou do 1,3 kg, spoustou reflexních prvků, praktickým vnitřním uspořádáním a dostatečným objemem. Češi preferují školní batohy, v zahraničí (např. v Německu a Rakousku) jsou momentálně trendy přehlednější a stabilnější aktovky. Pro drobnější děti jsou vhodné školní tašky s váhou do 1 kg. Ty nejlehčí váží dokonce kolem 750 kg. Roztržitý prvňáček zase ocení tašku s přehlednou komorou, která mu usnadní hledání pomůcek. Další poměrně důležitou vlastností je pevné dno zaručující stabilitu i v momentě, kdy je taška téměř prázdná. skolni-batoh

Investovat do kvality se vyplatí

Je pochopitelné, že ne každý rodič může investovat vysoké částky (mimo školní tašky bude prvňáček potřebovat i spoustu dalších věcí), nicméně prioritou by měl být maximální komfort. Příliš těžká aktovka nebo batoh s nevyztuženou zádovou oblastí může dítěti přivodit nepříjemné zdravotní komplikace. Preferujete-li pohodlný nákup z domova, poohlédněte se po školní tašce a případně i dalších potřebách ve specializovaném e-shopu www.skola-vola.cz. Nechte své dítě, ať si vyberete kvalitní batoh nebo aktovku s motivem, který je mu blízký. Prodejce má veškeré zboží skladem a vy ho budete mít doma obratem. Anebo se na aktovky a batohy zajeďte podívat do kamenné prodejny v Ostravě.