Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Jak vyhubit štěnice?

Co na tom, že mají stěží 5 mm, přesto nám dokáží pořádně „zavařit“. O kom, že je ale vlastně řeč? O štěnici domácí (Cimex lectularius), drobném nočním hmyzu, který si s chutí pochutná na vaší krvi. Zjištění, že vaše obydlí právě tyto potvůrky, ještě neznamená, že žijete ve špíně. Budete se divit, ale štěnice se mohou objevit i v jinak velmi čisté domácnosti. Možná jste si je přivezli jakožto suvenýr z cest, případně jako součást starožitnosti, která zdobí váš příbytek. Ať už je to jakkoliv, jedno je jisté – musíte je co nejdříve vyhubit.

Co je dobré vědět o štěnicích?

Štěnice jsou velmi ploché (patří do podřádu ploštic) a mají žlutohnědé nebo červenohnědě tělo. Vzhledem ke své velikosti jsou nenápadné a snadno přehlédnutelné. A navíc velmi vynalézavé – s oblibou se schovávají ve škvírách postelí, spárách na podlaze, za obrazy či tapetami. Během dne nejsou aktivní, ale jen co se setmí, vydají se na hostinu.

stenice

Štěnice se živí krví, a to nejčastěji lidskou. Nepohrdnou ani krví domácích mazlíčků, ale mají-li na výběr, vždy zvolí člověka. Kousnutí je téměř identické jako píchnutí od komára a nepříjemně svědí. Objevuje se v řadách po dvou až třech kousnutích. Naštěstí nebylo prokázáno, že by štěnice přenášely infekční choroby. Jediným rizikem je anafylaktický šok.

Jak na hubení štěnic

A teď to podstatné – jakým způsobem probíhá hubení štěnic? Bohužel vás musíme zklamat, protože neexistuje jiné řešení než zásah deratizační firmy. Likvidace štěnic v domácích podmínkách jinak není možná.

Štěnice se velmi rychle množí a k likvidaci je zapotřebí letitých zkušeností a efektivních laboratorně testovaných prostředků. Těmi disponují profesionálové ze společnosti DeraPlus, která má s hubením štěnic dlouholeté zkušenosti. Ty vaše zmizí po dvou zásazích, v rámci kterých proběhne precizní ošetření veškerého nábytku a kritických míst.

DeraPlus pracuje rychle a předem vám vyhotoví přesnou cenovou kalkulaci. Samozřejmostí je naprostá diskrétnost a garance účinnosti zásahu. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si další informace na www.deraplus.cz. Ale příliš dlouho nečekejte, jinak vás ty malé mršky doštípou k zbláznění…

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.