Jak vylepšit ložnici, aby se z ní stal malý ráj na zemi?

Jak vylepšit ložnici, aby se z ní stal malý ráj na zemi?

Ložnice patří k nejdůležitějším a současně nejvíce zanedbávaným místnostem v bytě. Důvod je prostý – ačkoliv v ní trávíme přibližně třetinu dne, většinu času prospíme, a nepřikládáme proto celkovému dojmu nijak zvlášť zásadní váhu. Běžné návštěvy si navíc do postele nevodíme, a interiér tak není nikomu na očích. Je to škoda, protože i ložnice může vypadat k světu a stát se místem, na kterém si užíváme každou chvíli plnými doušky. Nebojte se změny k lepšímu a načerpejte inspiraci z následujících tipů.

Vestavěné skříně jsou šik a šetří prostor

Máte menší ložnici, ve které není místa nazbyt? Vestavěné skříně do ložnice vnesou tolik potřebnou harmonii – nechte si je vyrobit na míru a využijte potenciál podlahové plochy naplno. Vestavěné skříně vypadají skvěle zejména v moderně pojatých interiérech a oproti konvenčnímu nábytku působí mnohem stylověji.

Dejte šanci posuvným dveřím

Stejně jako vestavěné skříně jsou i posuvné dveře správnou volbou do menších místností, nicméně litovat nemusí ani majitelé královských ložnic – oproti klasickým křídlovým dveřím nezabírají tolik prostoru a umožňují snadné propojení i rozdělení dvou sousedních místností.

Zvolte jemnou barvu

Ložnice není vhodným místem pro experimenty s odvážnými barvami. Nezapomeňte, že prioritou je navození klidu a příjemné atmosféry, čehož dosáhnete pomocí jemných odstínů z palety monochromatických tónů. Zopakujte si základy psychologie barev a sáhněte po některém z bleděmodrých odstínů, jemně zelenkavé nebo levandulové.

Strop je pátá stěna

Když ležíte v posteli, hledíte na strop. Pohled na fádní plochu bez špetky nápadu vám na náladě rozhodně nepřidá – zvažte vkusné dekorování (k dostání je široké spektrum jedinečných obkladů) nebo postel s nebesy. V obou případech posunete estetickou úroveň interiéru na vyšší metu.

Publikováno: 22. 09. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam