Kde seženete kompletní vybavení na skate na jednom místě?

Kde seženete kompletní vybavení na skate na jednom místě?

Skateboarding vznikl na přelomu 40. a 50. let minulého století, a to z nudy. Z nudy surfařů, kterým nepřálo počasí, ale řádění na prkně milovali natolik, že se ho rozhodli přizpůsobit pro jízdu na pevném povrchu. První skateboardy byly poněkud spartánské, v podstatě šlo o prkna s připevněnými kolečky od bruslí. Přesto se ze skateboardingu stal fenomén. Postupem času se měnila podoba prkna, vznikaly nová odvětví jako freestyle, vert, downhill či cruising. Momentálně se skateboardingu věnují desítky milionů lidí na celém světě, a pokud ho máte chuť vyzkoušet i vy, jděte do toho!

Bez čeho se rozhodně neobejdete?

Skateboarding je poměrně levný sport. Přesto jsou věci, bez kterých se rider neobejde. Zřejmě tušíte, že alfou a omegou je prkno. Zda si ho sestavíte sami, nebo si pořídíte komplet, je na vašem uvážení. V každém případě vězte, že na skateboardu za „pětikilo“ toho moc nenajezdíte. Kvalitní sedmivrstvá deska z kanadského javoru stojí kolem tisícovky. Podobou částku vás budou stát trucky a kolečka. Suma sumárum – prvotřídní značkové prkno sestavíte za částku v rozmezí tří až čtyř tisíc korun, což je v porovnání s vybavením mnoha jiných sportů přijatelné. A co dál? Jezdec potřebuje boty, které dobře přilnou na grip. V pohorkách toho na prkně příliš nenaděláte, jasnou volbou jsou skate boty s rovnou podrážkou. Co se týče helmy a chráničů, jsou čistě na vašem uvážení. Minimálně ze začátku se vám mohou hodit. Pohodová jízda po městě příliš riziková není, ale na „U“ rampě se „vysekáte“ snadno.

Kompletní výbava na skateboard od Ambassadors

Cenově dostupné a přitom velmi kvalitní samostatné desky, trucky a kolečka, ale také komplety seženete na Ambassadors.eu. Český brand vznikl v roce 2009 a od počátku zastřešuje silný tým profi riderů, pořádá akci „Pražskej démon“. V tomto skateshopu nechybí ani stylový streetwear včetně doplňků.

Publikováno: 11. 07. 2019

Kategorie: Sport

Autor: Adam