Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Jak vypadá dokonalé bydlení? Montované domy do něj nemají daleko

Sníte o novém bydlení, ale máte pocit, že nemáte šanci najít takové, které by splňovalo vaše vysoké požadavky? Toužíte po krásném, prostorném a energeticky úsporném domě? V tom případě se zaměřte na segment nízkoenergetických montovaných dřevostaveb, kterých v posledních letech výrazně přibylo. Zajímá vás, proč je montovaný dům tak žádaný a proč byste se pro něj měli rozhodnout i vy?

Montované domy představují logický krok pro každého, kdo nechce zatěžovat rozpočet neúměrně vysokými výdaji za energie.

Montované dřevostavby se na základě spotřeby energie na vytápění dělí na:

  • nízkoenergetické domy
  • pasivní domy

Jaký je rozdíl mezi nízkoenergetickou a pasivní dřevostavbou?

Spotřeba nízkoenergetického domu se pohybuje mezi 15 – 50 kWh/m2 za rok a v případě pasivního domu musí být méně než 14 kWh/m2. Oba typy montovaných domů mají kvalitní stěnové systémy a dostatečně silnou izolaci bez tepelných mostů. Pasivní domy se navíc neobejdou bez rekuperační jednotky, která se stará o ideální mikroklima. Během horkých měsíců využívá chladnější odsávaný vzduch k předchlazení horkého venkovního vzduch a v průběhu zimy zase předehřívá chladný venkovní vzduch. Rekuperaci mohou využívat také nízkoenergetické domy, nicméně využití tohoto systému není nezbytné.

Další výhody montovaných domů

Vraťme se však k všeobecným výhodám montovaných dřevostaveb. Mezi ty nejdůležitější patří rychlá a bezproblémová výstavba, kterou lze realizovat takřka po celý rok, výjimečná protihluková ochrana, odolnost vůči požáru. Za zmínku stojí také ekologický charakter – montované dřevostavby se vyrábí z přírodních a recyklovatelných materiálů.

Pokud vás výše zmíněné výhody dřevostaveb přesvědčily, obraťte se na stavební firmu, která si zakládá na striktním dodržování moderních technologických postupů a stoprocentně odvedené práci. My doporučujeme odborníky ze společnosti Alfahaus, která je držitelem ocenění Dřevostavba roku 2011. Na www.alfahaus.cz najdete další zajímavé informace o dřevostavbách a fotogalerii typových domů.