Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Jak začít s 3D tiskem? Vše potřebné seženete od Sharplayers

Žijeme v době nevídaného technického pokroku. Technologie, které byly ještě nedávno hudbou budoucnosti, se nyní považují za naprosto běžné věci. Nejinak je tomu s 3D tiskárnami – fenoménem, jenž už dávno není onou „předraženou hračkou pro ajťáky“, ale poměrně častým členem docela normálních domácností. Nejlevnější modely jsou k mání v cenové relaci pod deset tisíc korun, což z nich činí velmi dostupnou záležitost. Ale jak s 3D tiskem začít, pokud jste jím doposud nepolíbení? Společně s odborníky z e-shopu Sharplayers.cz jsme pro vás přichystali stručný návod.

Výběr 3D tiskárny a příslušenství

Bez 3D tiskárny to nepůjde. První krok spočívá v hledání vhodného zařízení, na kterém budete vytvářet dechberoucí projekty. Jak na to?

Smiřte se s tím, že navzdory svým skvělým vlastnostem, jsou schopnosti 3D tiskáren omezené. Cenově dostupnější, a proto vhodné i pro začátečníky, jsou FDM 3D tiskárny. Ty nejlevnější jsou dobrou volbou pro domácí hokusy-pokusy, dražší modely obstojí i na pracovišti.

Pokud máte namířeno k cenovému dnu, ale na druhou stranu potřebujete mašinku, která toho zvládne poměrně dost, zvažte pořízení kompaktní 3D tiskárny Blocks Zero. Vyznačuje se vynikajícím poměrem ceny a výkonu – a navíc i originálním designovým zpracováním. Má podobu jednoduché stavebnice a představuje rozumnou volbu pro každého, kdo se chce naučit pracovat s 3D tiskárnou a dobře se u toho pobavit.

Pokud si s výběrem 3D tiskárny nevíte rady a nechcete při něm šlápnout vedle, nechte si poradit přímo od Sharplayers. Prodejce nabízí široké spektrum zařízení i náhradní díly pro 3D tiskárny.

Samotnou 3D tiskárnou nákupy nekončí. Abyste se mohli začít oddávat trojrozměrnému tisku, budete potřebovat materiály a příslušenství pro 3D tiskárny. Vše potřebné samozřejmě najdete na Sharplayers.cz.

Vytvoření 3D modelu a slicování

Jakmile 3D tiskárnu sestavíte, můžete se pustit do práce. Trojrozměrný model (tzn. objekt, který budete tisknout) si vytvoříte sami v některém z k tomu určených programů (např. Fusion 360, Blender, SketchUp, SolidWorks, OnShape…), anebo si stáhnete podklady z některé volně přístupné databáze (např Thinkverse, PinShape…).

3D model následně převedete do jazyka, kterému rozumí tiskárna. Jedná se o tzv. slicování neboli „slicing“. Použít můžete programy jako Cura nebo Slic3r.

A pak už jen zadáte příkaz k tisku a pozorujete, jak se 3D tiskárna činí. Jakmile bude hotovo, můžete výrobek dále upravit tak, aby odpovídal vašim představám.

Recenze Sharplayers

Shrnutí

Eshop.sharplayers.cz je místo zaslíbené zkušeným 3D tiskařům i úplný začátečníkům, kteří zatím hledají první tiskárnu. Kromě špičkových zařízení prodejce nabízí veškeré příslušenství a materiály. Přítomnost zkušené technické podpory je garancí spokojeného nákupu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *