Jak zajistit, aby na vašem parkovacím stání neparkovala cizí vozidla?

Jak zajistit, aby na vašem parkovacím stání neparkovala cizí vozidla?

Kdyby architekti tušili, jak bude v jednadvacátém století vypadat provoz ve městech, zřejmě by si počínali jinak. Neuvěřitelné množství dopravních prostředků způsobuje vysoké emise, hluk a zácpy. Proti těmto nešvarům v globálním měřítku nic moc nenaděláte, museli byste ke změně přesvědčit i většinu ostatních lidí. Čemu však můžete učinit přítrž okamžitě, jsou problémy s parkováním. Pokud jste si pořídili byt a dostali k němu parkovací místo, na kterém vám téměř neustále stojí někdo jiný, nenechávejte to jen tak. Zjistili jsme pro vás, jak se efektivně bránit.

Policie vám pomoct může, ale nemusí

První možností, jak se bránit proti hulvátovi, který parkuje na vaše drahocenném místě, je zvolat policii. Ta může, ale ani nemusí zajistit odtah. Záleží na okolnostech a individuálním posouzení strážníka, protože nejde o překážku bránící provozu. Můžete si na dotyčného počkat a vyčinit mu, což je časově náročné, a navíc rizikové. Z hádky může vyústit potyčka. Navíc tím nezajistíte, aby se situace neopakovala.

Co na problematiku říkají právníci?

Podle právníků je nejlepším způsobem jasné označení a mechanické zabezpečení pomocí parkovacích sloupků a zábran. Předpokladem je, že je dané parkovací místo skutečně vaše, případně máte svolení od společenství vlastníků. Sklopné parkovací sloupky lze jednoduše uzamknout a v případě potřeby odemknout, sklopit a parkovací místo užívat. Parkovací sloupky a zábrany z kvalitních materiálů najdete v nabídce společnosti TOP Znak na https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany/.

Můžete nechat odtáhnout cizí vůz?

A co nechat cizí vozidlo odtáhnout bez asistence policie? Berte na vědomí, že tím riskujete nařčení za neoprávněné nakládání s cizím majetkem. Mimo to budete muset uhradit veškeré náklady a následně je zpětně vymáhat.

Publikováno: 19. 12. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam