Poškození laptopu nebo referentského vozidla? S dobrým pojištěním jste v klidu!

Poškození laptopu nebo referentského vozidla? S dobrým pojištěním jste v klidu!

Kolik se stane drobných nehod denně, kdy někomu vypadne tablet z ruky nebo strčí do regálu a z něj spadne krabice s drahými náhradními díly? A co teprve v silničním provozu? Stejně jako v běžném životě i během pracovní doby dochází k haváriím. I z toho důvodu pamatuje zákoník práce na zaměstnavatele, který může požadovat po zaměstnanci čtyřapůlnásobek hrubé měsíční mzdy jako náhradu škody. To může být citelný zásah do rodinného rozpočtu, není vhodnější mít sjednanou kvalitní pojistku?

Nehody nerozlišují pracovní dobu a osobní volno

Řada zaměstnanců se domnívá, že přistupuje k práci takovým způsobem, že se jim žádná nechtěná nehoda stát nemůže, a proto obdobu pojištění občanské odpovědnosti odmítají. Statistiky firem ale hovoří jasně, každodenně dochází v pracovním prostředí k poškození mobilů, tabletů, laptopů nebo technických, měřicích a laboratorních přístrojů vinou zaměstnanců z nedbalosti. Vzhledem k vysoké pořizovací ceně těchto strojů často zaměstnavatelé přistupují k vymáhání škody po zaměstnancích. Mají na to nárok zákoníkem práce.

Kvalitní pojištění zachrání rodinný rozpočet

Zákoník práce stanovuje zaměstnavateli možnost požadovat v případě škody po zaměstnanci 4,5násobek hrubé měsíční mzdy, což může být u mzdy 40 000 Kč až 180 000 Kč. Musí ale dojít k události při plnění pracovních úkolů nebo s nimi přímo souviset a musí být zaměstnanci prokázána nedbalost, jejímž vlivem k události došlo. A právě pro tyto situace se hodí pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli, která škody uhradí, jinak značně utrpí rodinný rozpočet.

Řešení pro řidiče i obchodní zástupce

ERGO pojišťovna zohledňuje u tohoto pojistného produktu pracovní zařazení a nabízí 3 varianty. První se hodí pro běžné administrativní a technické pozice, kde se nezkoumá pracovní náplň, druhá pro zaměstnance používající firemní vůz a třetí – ŘIDIČ PLUS – pro ty, kteří mají dokonce služební vůz přidělený a jezdí s ním se svolením zaměstnavatele soukromě. Ve všech typech je pojistka platná po celém světě, což ocení obchodní zástupci vysílaní na služební cesty do zahraničí.

Publikováno: 28. 04. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Adam