Je pro prvňáčka lepší batoh, nebo aktovka?

Je pro prvňáčka lepší batoh, nebo aktovka?

Konec školního roku právě klepe na dveře, a vy si možná klepete na čelo, proč se právě nyní zabývat výběrem školní tašky. Vždyť děti čekají dva nekonečné měsíce prázdnin, nebo ne? Bohužel. Kéž by byly nekonečné, ale opak je pravdou. Čas letí jako splašený a sotva řeknou nejlepší léto, budu opět sedět v lavicích. Proto je vhodné vyřešit zapeklitou otázku, zda je pro prvňáčka lepší batoh, nebo aktovka, právě teď. Následující tipy vám přijdou vhod i v případě, že vaše dítko první třídu absolvovalo. Třeba usoudíte, že je pro něj lepší jiný typ školní tašky.

Aktovka a batoh – jaký je mezi nimi rozdíl?

Doby, kdy byla školní aktovka pro prvňáčka kožená, jsou nenávratně pryč. Používají se lepší materiály a taška doznala tvarových změn. Moderní sortiment je uzpůsoben zdravému vývoji dítěte – je užší a vyšší, takže dobře kopíruje páteř, neomezuje školáčka v pohybu pažemi a celkově „lépe sedí“. Renomované značky své produkty vyvíjí pod dohledem specialistů z řad ortopedů a fyzioterapeutů. Díky jedné komoře se v aktovce děti dobře orientují a pevné dno umožňuje, aby na zemi stála nepřeklápěla se. Vhodně zvolený model de dítěti dělat dobrou službu po celý nižší stupeň základní školy. Z hlediska ergonomie jsou na tom kvalitní školní batohy stejně jako aktovky. I tento typ tašky zodpovědní výrobci vyvíjí společně s experty. Oproti aktovce však batohy nabízí více komor, takže jsou ideální spíše pro starší děti. Pokud však máte pocit, že váš prvňáček rozdělený vnitřní prostor ocení a nebude se v něm ztrácet, směle do toho – k dostání jsou i školní batohy pro prvňáčky se zesíleným dnem a stahovací šňůrkou nebo bočními pásky k fixaci obsahu k zádům.

Kde se po školní tašce poohlédnout?

Ty nejlehčí a nejlepší školní aktovky pro prvňáčky a batohy od výrobců jako Topgal, Step by Step, Stil, Baagl nebo Ergobag najdete ve specializovaném e-shopu baglik.cz.

Publikováno: 28. 06. 2021

Kategorie: Děti

Autor: Adam