Kam v létě za koupáním a odpočinkem? Ubytování u Máchova jezera vás příjemně překvapí

Kam v létě za koupáním a odpočinkem? Ubytování u Máchova jezera vás příjemně překvapí

I když ještě neřekla paní zima své poslední slovo, jarní dny se nezadržitelně blíží a s nimi i příjemné teploty a krásné počasí. Ani se nenadějeme a budeme chodit v šortkách a tílku. Je nejvyšší čas naplánovat odpočinkovou dovolenou v tuzemsku. Skvělým tipem pro rekreaci a nikdy nekončící zábavu je oblast Máchova jezera. Máchovo jezero patří k nejpopulárnějším dovolenkovým destinacím v Čechách. Relaxace probíhá na čtyřech plážích, z nichž nejlepší jsou ty v Doksech a ve Starých Splavech. Právě tam se nachází super tobogány, vodní skluzavky a další atrakce pro děti i dospělé.

Kde se ubytovat?

Pokud prahnete po dovolené v Máchově kraji a hledáte ideální letní ubytování, rezervujte si 4lůžkové chatky s chladničkou v areálu rekreačního střediska Elite Staré Splavy. V létě člověk nepotřebuje žádný luxus, protože se věnuje koupání, sportovním aktivitám, cyklistice a výletům po okolí. Do chatek přijde unavený a potřebuje se akorát někde osprchovat, najíst a vyspat. Máchovo jezero chatky nabízejí výletníkům příjemné útočiště se společným sociálním zařízením, s možností snídaní, obědů a večeří v jídelně s barem, dokonce lze využit ohniště a zapůjčit gril. Děti budou nadšené z houpaček, prolézaček nebo pískoviště. Když je tyto atrakce omrzí, mohou využít atrakce v okolí, k nimž patří minigolf, kolotoče, trampolína. Povinností je vyjížďka po Mácháči na šlapadlech a loďkách, nesmíte si nechat ujít ani jízdu výletním parníkem!

Výlety do okolí zaujmou dospělé i děti

V okolí Máchova jezera se nacházejí nádherné přírodní a historické památky, a proto byste je měli určitě navštívit. S dětmi vyrazte do ZOO Liberec, určitě vás zaujmou vodní radovánky v aquaparcích v Liberci a České Lípě. Milovníci kultury musí navštívit hrady Bezděz a Houska, zámky Zahrádky i Zákupy. Nejvíce pohody si však užijete v blízkosti Máchova jezera, protože se kolem nacházejí četné cyklostezky, trasy pěší turistiky a možnost zábavy od rána až do večera.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam