Koberce jsou stále vhodnou volbou

Koberce jsou stále vhodnou volbou

Moderní podlahové krytiny jsou dnes velice oblíbené, hlavně tedy pro docela velkou odolnost a snadnou udržitelnost. Nicméně ani koberce nejsou vůbec špatnou volbou. Hlavně kvalitní typy mají také hodně co nabídnout.

Jednodušší údržba

Každý tepich se rád špiní. To ví všichni, kdo kdy doma nějaký měli. Kdysi bylo nutné koberce dávat kvůli nevyčistitelným skvrnám do čistírny, avšak tohle je už v současnosti stále řidším jevem. Proč? Na trhu jsou nové čistící prostředky. S jejich pomocí je už možné odstranit i hodně zažrané skvrny od polévek, případně dokonce od vína. Navíc jsou tyto čističe šetrné ke kobercovým vláknům a nikterak je nedegradují. Ani alergeny ve formě zvířecích chlupů, případně roztočů již nejsou takovým problémem jako dříve. Moderní technika si s nimi umí docela dobře poradit. Současné vysavače dokáží odstranit z koberce každý náznak nečistoty. Tepichy se tedy pořád čistí složitěji než třeba parkety, avšak nejedná se o nic extra náročného ani drahého.

Pomáhají šetřit energie

Opravdu dobré koberce jsou měkké a hebké. Dá se po nich bez potíží chodit naboso, a to i během zimních měsíců. Nejenže nestudí jako podlahy, ale naopak od nich sálá teplo. Modely s dlouhým vlasem dokáží v sobě kumulovat tepelnou energii hodně dlouho, což pozitivním způsobem přispívá k tepelné pohodě v místnosti. Díky tomuto efektu je tudíž možné vytápět méně. Takto se dají uspořit stovky až tisíce korun.

Specialita z orientu

Opravdu kvalitní orientální koberce jsou nejen praktické, nýbrž slouží i k potěše oka. Některé kousky se dají bez větších problémů označit za umělecká díla. Není tedy vůbec divu, že jsou finančně trochu náročnější, než bývá u tepichů zvykem. Ovšem i přesto je možné sehnat kvalitní a zároveň cenově zajímavý persky koberec, a sice v e-shopu Buchara https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce. Tamní ceny jsou pro našince celoročně velice příznivé.

Publikováno: 28. 09. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam