Připravte si své oblíbené espresso levněji. Díky kompatibilním kapslím výrazně ušetříte!

Připravte si své oblíbené espresso levněji. Díky kompatibilním kapslím výrazně ušetříte!

Dokážete si představit ráno bez voňavé kávy? Aneb není nad hrnek lahodného moku, který vás postaví na nohy a vykouzlí úsměv na rtech. Tím spíš, pokud jde o populární espresso – kávový nápoj původem z Itálie. V doslovném překladu znamená „vytlačená káva“, protože vzniká protékáním vody pod tlakem. U nás se o něm hovoří také jako o „pressu“, nicméně Italové tento výraz neznají.

Jak připravit espresso?

Espresso lze připravit několika způsoby. Ten tradiční (a mnohem pracnější) spočívá v namletí cca 7 gramů kávy v mlýnku. Namletou kávu nasypete do páky, stlačíte pěchovadlem a poté vložíte do kávovaru. Ten se postará o zbytek. A pozor, nezapomeňte předem nahřát hrníček na ploše kávovaru. Zajistíte tím, aby si nápoj udržel svou teplotu. Dalším možností je příprava espressa v kávovaru na jednorázové kapsle. Tento způsob je mnohem pohodlnější a rychlejší. Dle spotřebitelského časopisu dTest je kvalita kávy v kapslích srovnatelná s běžně prodávanou praženou mletou kávou, takže se nemusíte bát, že byste byli jakkoliv ochuzeni.

Je káva s kapslí příliš drahá?

Pořizovací cena kávovaru je poměrně příjemná a potěší vás i nenáročná údržba. Musíme však zmínit také jedno negativum, které spoustu konzumentů od kávy z kapslí odrazuje. Je jím příliš vysoká cena, která se běžně pohybuje kolem 10 – 12 korun za jednu kapsli. Naštěstí existuje způsob, jak náklady na přípravu výrazně snížit. Stačí, když namísto originálních kapslí budete používat výhodná balení kompatibilní kávy.

Dopřejte si levnější espresso i jiné nápoje

S kompatibilními kapslemi je to stejné jako s alternativními tonery do tiskárny. Nabízí stejnou kvalitu, ale za mnohem nižší cenu. Vy můžete nakupovat na www.uprazeno.cz, kde najdete kávu, ale také čaje pro Nespresso. Čaje přitom v originálních kapslích dostupné nejsou a jiná možnost, než nákup kompatibilních, není. V e-shopu seženete také kávy s příchutí – například s karamelovou, vanilkovou, pomerančovou nebo ořechovou esencí. Tak co vy na to? Dáte kompatibilní kávě šanci i vy? Na Upraženo.cz je veškeré zboží skladem a budete ho mít doma co by dup. Při nákupu nad 1 500 Kč nebudete platit poštovné a za každý nákup dostanete věrnostní body.

Publikováno: 04. 01. 2015

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: jak připravit espresso | kompatibilní kapsle pro nespresso