Nejlepší místo v Chorvatsku? Do Tučepi se budete rádi vracet!

Nejlepší místo v Chorvatsku? Do Tučepi se budete rádi vracet!

Chorvatsko se v posledních letech těší velké pozornosti českých turistů. K nejoblíbenějším destinacím sice patřilo i v minulosti, ale nyní je o malebnou přímořskou zemi, jejíž pobřeží omývá ikonicky čisté Jadranské moře, ještě větší zájem. Je relativně blízko a nabízí spoustu možností, jak strávit dovolenou aktivně v páru, s dětmi či jinak. Ale kterou lokalitu zvolit, když si chcete užít krásy Chorvatska naplno? Cestovatelé, kteří navštívili letovisko Tučepi, o něm hovoří jen v superlativech. Nabízí příjemné podnebí, úžasné pláže a špičkovou turistickou vybavenost.

Hory, moře i ostrovy

Letovisko Tučepi se nachází v blízkosti centra Makarska a jihovýchodně od městeček Podgora, Drašnice a Živogošće. Pokud se rádi kocháte pohledem na monumentální horské masivy, bude se vám prostředí zamlouvat. Pohoří Biokovo je nádherné a druhé nejvyšší chorvatské pohoří. Je mimořádně dobře dostupné a můžete se tak vydat na pěší či cyklo výlet. Neméně impozantní je i pohled na ostrovy Brač a Hvar, jež je součástí světového dědictví UNESCO.. I ty patří k oblíbeným turistickým cílům v blízkém okolí Tučepi. Příliš daleko to však není ani do historického Splitu – po dálnici se tam lze dostat za míně než hodinu a půl jízdy.

Malebná obec toho má hodně co nabídnout

Ačkoliv je Tučepi poměrně malá obec s méně než 2 tisíci obyvateli, turisté na ni nedají dopustit. Nachází se zde vyhlášený čtyřhvězdičkový Alga hotel – Tučepi s pestrou nabídkou rekreačních aktivit, venkovním a vnitřním bazénem a dalšími lákadly. Zdejší pobřeží lemuje několik kilometrů čistých pláží, nechybí jachetní přístaviště ani borovicový porost, který prostředí přidává na atmosféře. Bez ohledu na to, zda preferujete relaxaci na lehátku, nebo aktivní sportování, se nudit určitě nebudete. Milovníci vodních sportů mohou trávit čas na vodních lyží, potápěním, jízdou na skútru či windsurfingem. Potřebujete snad další důvody, proč se vydat právě do Tučepi?

Publikováno: 21. 03. 2018

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: tučepi | tučepi chorvatsko