Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Jídlo

Konec rozbitému vínu

Říká se, že kdo ještě nikdy nebyl ve Francii, jako by nebyl. A protože mě „nebytí“ omrzelo, rozhodl jsem se navštívit sladkou Paříž. Šetřit jsem nemusel, ceny letenek jsou tak nízké, že si stačilo upřít několik lahví lepšího vína. Na to jsem se do také těšil nejvíce. Ne Eiffelovka, Vítězný oblouk a Louvre, ale lahev kvalitního bordeaux. To jsem si mimochodem dopřál hned po příjezdu a pozvolna s pitím pokračoval po celou dobu pobytu. Ne nadarmo je zde povolená míra alkoholu v krvi 0,5 promile, což jsem moc dobře věděl a svědomitě dodržoval. Na co jsem však zapomněl, byla nutnost alkoholtesteru v povinné výbavě a to, že existuje cestovní obal na lahev vína (o tom ale až později). Během silniční kontroly byli Frantíci shovívaví a přišel jsem jen o pět „éček“.

Povedený suvenýr

Pobyt utekl ještě rychleji, než jsem předpokládal a odjezd se neobešel bez několika menších problémů. Když jsem vracel vypůjčené auto, chtěl po mě majitel zaplatit chybějící alkoholtester. Ano, přesně ten, který v autě vůbec nebyl a já kvůli něho dostal pokutu. Nechtěl jsem se hádat a raději zaplatil dalších 10 euro. Malá věc. Tedy alespoň ve srovnání s tím, co mě čekalo po příletu domů. Průběh cesty zpět záměrně nekomentuji, ta hodinka a půl utekla jako voda. Překvapení mě čekalo až doma. Pohled na oblečení a elektroniku, které se doslova topily v bordeaux, nebyl příjmený.

TheJetBag – povedený pytlíček

Nedalo mi to a zapátral jsem na internetu. Po pár minutách jsem něco, co jsem měl hledat ještě před výletem – cestovní obal na lahev vína TheJetBag. Ten je skvělým důkazem toho, že i jednoduché věci mohou být geniální. TheJetBag má podobu uzavíratelného plastového obalu a obsahuje vložku ze savého materiálu. Ten v případě potřeby vstřebá skoro 800ml tekutiny a navíc ochrání lahev proti nárazu. Objednal jsem si jich několik, příště se budou hodit.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *