Konec rozbitému vínu

Konec rozbitému vínu

Říká se, že kdo ještě nikdy nebyl ve Francii, jako by nebyl. A protože mě „nebytí“ omrzelo, rozhodl jsem se navštívit sladkou Paříž. Šetřit jsem nemusel, ceny letenek jsou tak nízké, že si stačilo upřít několik lahví lepšího vína. Na to jsem se do také těšil nejvíce. Ne Eiffelovka, Vítězný oblouk a Louvre, ale lahev kvalitního bordeaux. To jsem si mimochodem dopřál hned po příjezdu a pozvolna s pitím pokračoval po celou dobu pobytu. Ne nadarmo je zde povolená míra alkoholu v krvi 0,5 promile, což jsem moc dobře věděl a svědomitě dodržoval. Na co jsem však zapomněl, byla nutnost alkoholtesteru v povinné výbavě a to, že existuje cestovní obal na lahev vína (o tom ale až později). Během silniční kontroly byli Frantíci shovívaví a přišel jsem jen o pět „éček“.

Povedený suvenýr

Pobyt utekl ještě rychleji, než jsem předpokládal a odjezd se neobešel bez několika menších problémů. Když jsem vracel vypůjčené auto, chtěl po mě majitel zaplatit chybějící alkoholtester. Ano, přesně ten, který v autě vůbec nebyl a já kvůli něho dostal pokutu. Nechtěl jsem se hádat a raději zaplatil dalších 10 euro. Malá věc. Tedy alespoň ve srovnání s tím, co mě čekalo po příletu domů. Průběh cesty zpět záměrně nekomentuji, ta hodinka a půl utekla jako voda. Překvapení mě čekalo až doma. Pohled na oblečení a elektroniku, které se doslova topily v bordeaux, nebyl příjmený.

TheJetBag – povedený pytlíček

Nedalo mi to a zapátral jsem na internetu. Po pár minutách jsem něco, co jsem měl hledat ještě před výletem – cestovní obal na lahev vína TheJetBag. Ten je skvělým důkazem toho, že i jednoduché věci mohou být geniální. TheJetBag má podobu uzavíratelného plastového obalu a obsahuje vložku ze savého materiálu. Ten v případě potřeby vstřebá skoro 800ml tekutiny a navíc ochrání lahev proti nárazu. Objednal jsem si jich několik, příště se budou hodit.

Publikováno: 15. 08. 2012

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: cestovní obal na lahev vína | jetbag | obal na víno | the jetbag | víno