I my máme své Athény aneb vítejte v Kroměříži, jednom z nejkrásnějších historických měst v ČR

I my máme své Athény aneb vítejte v Kroměříži, jednom z nejkrásnějších historických měst v ČR

Milujete kulturu a přemýšlíte nad tím, že byste si o víkendu udělali výlet za poznáním? Máme pro vás tip! Sbalte si jen to nejnutnější a vydejte se do Athén. Nebo snad máte strach z létání a nechce se vám na tak krátkou dobu cestovat spoustu hodin automobilem? Obavy hoďte za hlavu a dovolenou v Řecku odložte na léto. Místo toho se s námi vypravte do Kroměříže, okresního města ve Zlínském kraji, kterému se přezdívá Hanácké Athény.

Milovníci pamětihodností si v Kroměříži přijdou na své

Devětadvaceti tisícové město se pyšní titulem nejkrásnějšího historického města v České republice a v roce 1998 byly zdejší Arcibiskupský zámek, přilehlá Květná a Podzámecká zahrada zapsány na listinu světového dědictví UNESCO. Za pozornost stojí i zdejší obrazárna, ve které spočívá slavné Tizzianovo dílo Apollo a Marsais. Krásným zámkem však výčet pamětihodností a zajímavých mít, které na vás v Kroměříži čekají, teprve začíná. Kroměříž se pyšní třemi historicky cennými kostely – kostelem sv. Mořice, kostelem Nanebevzetí Panny Marie a kostelem sv. Jana Křtitele. V biskupské mincovně můžete obdivovat největší sbírku mincí ve střední Evropě a až vás budou bolet nohy, odpočinete si v arcibiskupských vinných sklepech. Nově nabytou energie můžete zúročit návštěvou Muzea Kroměřížska nebo Galerie Artuš. Nebo třeba procházkou přírodního parku Záhlanické rybníky, ve kterém uvidíte kormorány a s trochou štěstí i pár bobrů, kteří zde byli uměle vysazeni. Historických budov je v Kroměříži mnohem více a místní vás na ně rádi nasměrují. Budete-li mít, zavítáte do města v době, kdy se zde každoročně pořádá mezinárodní festival vojenských dechových hudeb a mezinárodní festival duchovní hudby FOREST. Kromeriz

Tip na komfortní a cenově přijatelné ubytování poblíž Kroměříže

Rozhodnete-li se své nově nabyté kulturní zážitky umocnit dobrým jídlem a relaxací v příjemném prostředí, zapomeňte na ubytování v Kroměříží a zavítejte do Zlobic. Malebná obec se leží jen několik kilometrů od centra Hanáckých Athén a můžete se zde ubytovat ve vyhlášeném Penzionu a Restauraci Zlobice. Tři a půl hvězdičkový penzion nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí momentálně nabízí perfektní zázemí pro rodiny i firemní akce. Vyhlášená kuchyně, pravidelné akce a příznivé ceny jsou pádným argumentem k tomu, proč po celodenní prohlídce Kroměříže složit hlavu právě tady. Další informace najdete na www.penzionzlobice.cz.