Last minute aneb umění vyčkávat

Last minute aneb umění vyčkávat

Tak kam to letos bude? Láká vás exotické Thajsko, prosluněný Karibik či klasika v podobě některého z řeckých ostrovů? Katalogy cestovních kanceláří jsou doslova nabité k prasknutí a vybrat si tu správnou dovolenou je otázkou vašeho vkusu. Je-li vaše prasátko poloprázdné a vy máte strach, že vám rozpočet luxusní dovolenou nedovolí, zaměřte se na zájezdy s přízviskem „last minute“. Pokud jste nikdy žádný ze zájezdů na poslední chvíli nevyzkoušeli a jste plní pochybností, jsou následující odstavce právě pro vás!

Plnohodnotná dovolená za zlomek ceny

Last minute znamená doslova „na poslední chvíli“, což dokonale vystihuje podstatu zájezdu. Patříte-li k lidem, kteří si nemusí rezervovat dovolenou několik měsíců dopředu, je pro vás last minute dovolená skvělou příležitostí, jak ušetřit nemalé peníze. Nepodaří-li se cestovní kanceláři využít kapacitu zájezdu, vyhlásí na něj několik dní před termínem konání last minute. Sleva v řádu několika desítek procent (často i kolem padesáti), je pro mnohé z nás obrovským lákadlem. Rodina s dětmi může, v závislosti na celkové ceně zájezdu, ušetřit i několik desítek tisíc, což je pro rodinný rozpočet podstatná částka. Zlevněný pobyt se od „dražší verze“ nijak neliší a můžete se těšit na stejný servis, který je připraven pro účastníky, kteří za něj zaplatili plnou cenu.

Úskalí last minute zájezdů

Last minute zájezdy jsou vhodné pro všechny, kteří si mohou dovolit vybrat dovolenou jen pár dní předem. Musíte-li v práci nahlásit dovolenou s několikatýdenním či dokonce měsíčním předstihem, můžete si na last minute nechat zajít chuť. Poměrně nepříjemný je i fakt, že jste nuceni s rezervací dovolené čekat tak dlouho, dokud na něj cestovka nevyhlásí slevu. Čas od času se stane, že se všechny termíny vyprodají ještě předtím, než je na ně vyhlášen last minute a vám tak nezbude, než se poohlédnout po jiné alternativě.