Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Elektronika Slidery

LCD je minulost, do obýváku patří LEDka!

Dominantou každého moderního obýváku je televize s pořádnou úhlopříčkou a zatímco ještě relativně nedávno hrály prim „elcédéčka“, momentálně jdou na dračku „ledky“. Chlubí se intenzivnějším podsvětlením, nižšími rozměry a kromě toho i nižší energetickou spotřebou. Pro všechny, kteří si momentálně pohrávají s myšlenkou, že starou (televizi, ne manželku!) vymění za novou, jsme proto připravili přehledný manuál s několika praktickými radami. Co by vás mělo při výběru LED televize zajímat?

LED televize jsou sice o něco dražší, než klasická LCD, ale s ohledem na delší životnost, úspornější provoz a mnohem lepší technické parametry se LED TV určitě vyplatí. Tenčí panel LEDky vypadá mnohem elegantněji a jistě nepohrdnete ani jasnějším obrazem, dvakrát širším barevným spektrem, lepší odezvou (oceníte zejména při sledování sportovních přenosů) a dokonalým zobrazením černé a bílé.

Co se týče dalších atributů, jako je tuner nebo jas, můžete je hodit za hlavu. Prakticky všechny moderní LED televize mají digitální tuner (případně hybridní analog/digitál) a dostatečně vysoký jas (na rozdíl od nejlevnějších LCD).

Jak velká není příliš velká?

Na začátku jsme nezapomněli zmínit popularitu televizorů s velkou úhlopříčkou, nezapomínejte však na tuto mnemotechnickou pomůcku – ideální délka úhlopříčky není větší než ¾ vzdálenosti, ze které televizi sledujeme.

Na DVD se začíná prášit, budoucnost je Blu-Ray

V blízké budoucnosti můžeme počítat s plným vysíláním v HD a DVD disky upadnou v zapomnění. Budeme sledovat filmy na Blu-Ray a již nyní se proto vyplatí investovat do televizoru s Full HD, tedy rozlišením o 1920×1080 bodů.

Chytrá bedna

Stále více televizorů se prodává pod označením „Smart TV“, což znamená, že si s ní užijete mnohem více zábavy než s obyčejnou „bednou“. Kromě toho, že můžete sledovat to, co chcete a kdy chcete (TV archivy, fukce TimeShift pro zastavení živě vysílaných přenosů a videotéky), můžete surfovat na internetu, připojit televizor do domácí sítě a propojit ho s dalšími zařízeními jako je fotoaparát, tablet nebo notebook. Se „smartkou“ leze stejně dobře komunikovat přes Skype a u nejmodernějších modelů dokonce ovládat hlasem nebo pohyby rukou.

Největšímu prodeji se již několik let těší televize Samsung, jejichž bohatý výběr si můžete prohlédnout u jednoho z největších prodejců LevnéElektro.cz.