Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Liberec – město plné kultury a zábavy

Přestalo vás bavit víkendové vysedávání u obrazovky a rozhodli jste se, že si po delší době vyrazíte za zábavou a kulturou? Pokud marně přemýšlíte nad cílovou destinací a zdá se vám, že máte republiku prozkoumanou skrz na skrz, udělejte si teď malý výlet s námi a načerpejte inspiraci. Sbalte si jen to nejnutnější a vydejte se do severočeského statutárního města, které sousední s Jabloncem nad Nisou a mimo a jedním z zakládajících členů Euroregionu Nisa. Stotisícový Liberec je našim pátým největším městem a překvapí vás snad v každém ohledu.

Poznejte bohatou historii Liberce

Liberec je město s bohatou historií, čemuž se ostatně ani nelze divit. První písemné zmínky o městě totiž pochází ze 13. století a vzhledem k velkému množství dochovaných památek předpokládáme, že to v Liberci vždy žilo.

Libereckou dominantou je bezesporu novorenesanční Liberecká radnice, která v roce 1893 nahradila původní z let 1599 – 1603. Sekunduje ji liberecký zámek a za pozornost stojí také zřícenina hradu Hamrštejn. Budete-li se chtít podívat na nejstarší dochovanou stavbu, zavítejte do Větrné ulice. Zdejší Valdštejnské domky ze 17. století vás doslova učarují.

A tím výčet pamětihodnosti, které jsou v Liberci k vidění, teprve začíná. Rozhodně byste neměli minout ani Kostel svatého Kříže, který se svými bohatě zdobenými nástropními freskami a rokokovým zařízením patří mezi nejcennější liberecké památky vůbec. Ale teď hurá za zábavou!

Divadla, kina i aquapark

Milovníci kultury ocení přítomnost hned několika divadel. Na představení si v Liberci můžete zajít do Divadla F.X. Šaldy, Krátkého a úderného divadla, Malého divadla a loutkového Naivního divadla. S prázdnou samozřejmě neodejdou ani ti, kteří preferují stříbrné plátno. I těch je v Liberci dost a je jen na vás, zda očekávanou filmovou premiéru zhlédnete v multikině Cinestar nebo Palace Cinemas.

Navštívíte-li Liberec s dětmi, rozhodně se nevyhýbejte návštěvě zoologické a botanické zahrady a den zakončete vodními radovánkami ve vyhlášeném aquaparku. Rozhodnete-li se výlet spojit i s předvánočními nákupy, určitě vám přijde vhod přítomnost Obchodního centra Forum Liberec.

Útulné a přesto levné ubytování

A protože Liberec nepatří mezi města, která se dají prozkoumat za jediný den, určitě se vám bude hodit i tip na levné a přitom komfortní ubytování v Liberci. V blízkosti centra (cca 10 min.) se nachází Inter hostel Liberec, který vás v žádném ohledu nezklame. Zaparkovat můžete na hlídaném parkovišti a vaše cennosti ochrání hotelový trezor. Pokoje s vlastní koupelnou a WC jsou čisté a útulné a nechybí ani wi-fi připojení. Online rezervaci najdete na www.interhostel.cz.