Liberec - město plné kultury a zábavy

Liberec - město plné kultury a zábavy

Přestalo vás bavit víkendové vysedávání u obrazovky a rozhodli jste se, že si po delší době vyrazíte za zábavou a kulturou? Pokud marně přemýšlíte nad cílovou destinací a zdá se vám, že máte republiku prozkoumanou skrz na skrz, udělejte si teď malý výlet s námi a načerpejte inspiraci. Sbalte si jen to nejnutnější a vydejte se do severočeského statutárního města, které sousední s Jabloncem nad Nisou a mimo a jedním z zakládajících členů Euroregionu Nisa. Stotisícový Liberec je našim pátým největším městem a překvapí vás snad v každém ohledu.

Poznejte bohatou historii Liberce

Liberec je město s bohatou historií, čemuž se ostatně ani nelze divit. První písemné zmínky o městě totiž pochází ze 13. století a vzhledem k velkému množství dochovaných památek předpokládáme, že to v Liberci vždy žilo. Libereckou dominantou je bezesporu novorenesanční Liberecká radnice, která v roce 1893 nahradila původní z let 1599 – 1603. Sekunduje ji liberecký zámek a za pozornost stojí také zřícenina hradu Hamrštejn. Budete-li se chtít podívat na nejstarší dochovanou stavbu, zavítejte do Větrné ulice. Zdejší Valdštejnské domky ze 17. století vás doslova učarují. A tím výčet pamětihodnosti, které jsou v Liberci k vidění, teprve začíná. Rozhodně byste neměli minout ani Kostel svatého Kříže, který se svými bohatě zdobenými nástropními freskami a rokokovým zařízením patří mezi nejcennější liberecké památky vůbec. Ale teď hurá za zábavou!

Divadla, kina i aquapark

Milovníci kultury ocení přítomnost hned několika divadel. Na představení si v Liberci můžete zajít do Divadla F.X. Šaldy, Krátkého a úderného divadla, Malého divadla a loutkového Naivního divadla. S prázdnou samozřejmě neodejdou ani ti, kteří preferují stříbrné plátno. I těch je v Liberci dost a je jen na vás, zda očekávanou filmovou premiéru zhlédnete v multikině Cinestar nebo Palace Cinemas. Navštívíte-li Liberec s dětmi, rozhodně se nevyhýbejte návštěvě zoologické a botanické zahrady a den zakončete vodními radovánkami ve vyhlášeném aquaparku. Rozhodnete-li se výlet spojit i s předvánočními nákupy, určitě vám přijde vhod přítomnost Obchodního centra Forum Liberec.

Útulné a přesto levné ubytování

A protože Liberec nepatří mezi města, která se dají prozkoumat za jediný den, určitě se vám bude hodit i tip na levné a přitom komfortní ubytování v Liberci. V blízkosti centra (cca 10 min.) se nachází Inter hostel Liberec, který vás v žádném ohledu nezklame. Zaparkovat můžete na hlídaném parkovišti a vaše cennosti ochrání hotelový trezor. Pokoje s vlastní koupelnou a WC jsou čisté a útulné a nechybí ani wi-fi připojení. Online rezervaci najdete na www.interhostel.cz.

Publikováno: 02. 12. 2013

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: hotel Liberec | Liberec | Liberec památky | ubytování v Liberci