Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Mezinárodní faux pas: Česká republika má další úřednickou vládu

Česká politická scéna je opět středem pozornosti a bohužel ve špatném slova smyslu. Před několika týdny proběhla rozsáhlá policejní razie, během které byla zadržena Jana Nagyová, tajemnice dnes již bývalého premiéra Petra Nečase. Žena, která byla již v minulosti kritizována za nepřiměřeně vysoké platové ohodnocení a pochybně získaný vysokoškolský titul, propojila tři samostatné kauzy. Byla zatčena v noci na čtvrtek 13. června a kromě ní policie stíhá také šest dalších vysokých úředníků a politiků ODS.

Zeman si úřednickou vládu pochvaluje, nebude prý tutlat aféry

Zajímavé novinky ze světa financí zcela zastínila politika. V souvislosti s obviněním Jany Nagové podal bývalý premiér Nečas demisi a jeho vláda padla. Bez premiéra jsme samozřejmě nezůstali a prezident Miloš Zeman jmenoval do funkce Jiřího Rusnoka. Ten se úřadu ujal 25. června a novou vládu sestavil velmi rychle, za což mu Zeman poděkoval. Podle prezidenta se nová vláda skládá z odborníků, kteří se s problematikou resortů nemusí seznamovat a naopak mohou rovnou začít pracovat. Nově zvoleným ministrům doporučil, aby se „nenechali otrávit mediální kritikou závistivých hlupáků“. Podle Zemana je nová úřednická vláda zárukou, že se případné aféry budou řešit a nikoliv zametat pod koberec, jak tomu bylo v případě vlády minulé.

Němcová si ministry nepřipila – vláda je prý toxická a ona s nimi falešnou hru hrát nebude

Úřednický kabinet byl jmenován ve středu 10. června na Pražském hradě, kde nový premiér Jiří Rusnok představil Zemanovi jednotlivé členy své vlády. Poté ministři předstoupili a složili slib. Na hrad je z Kramářovy vily, kde se sešli kolem desáté hodiny ranní, dopravil autobus a po složení slibu proběhl slavnostní přípitek. Toho se však nezúčastnila šéfka Sněmovny Miroslava Němcová, která sál opustila ihned po prezidentově proslovu. Uvedla, že „vláda je toxická a nebude s ní hrát falešnou hru“.