Luxusní pralinkovou bonboniéru neodmítne nikdo

Luxusní pralinkovou bonboniéru neodmítne nikdo

Nejlepší věci často vznikají náhodou. Zvláštní shodnou okolností spatřila světlo světa i jedna z nejoblíbenějších cukrářských laskomin. Kombinace tmavé čokolády, zkaramelizovaného cukru a oříšku se stala fenoménem a dala jméno všem plněným čokoládovým bonbonům.

Legenda o nepovedeném dezertu

Vynálezcem pralinky je kuchař, který ze vzteku vylil roztavený cukr na hromádku mandlí, které jeho kuchtík nedopatřením rozsypal na zem. Psal se rok 1671 a dostal za úkol přípravu vynikajícího dezertu pro svého pána. Když francouzskému maršálovi du Plessis-Praslina přinesl mandle obalené ve zkaramelizovaném cukru, sklidil obdiv. A tak vznikla legenda.

Nejoblíbenější cukrovina na světě

Bez ohledu na to, zda se příběh zakládá na pravdě, nebo se nikdy nestal a pralinky vznikly jinak, se plněné čokoládové bonbóny těší obrovské popularitě snad na všech kontinentech. To nejlepší pak představují originální belgické pralinky, na které nedá dopustit snad nikdo. Což je vaše šance, pokud právě vymýšlíte dárek pro někoho z okruhu svých nejbližších, učitelku svých dětí nebo šéfa. Pravá belgická čokoláda totiž nikoho neurazí!

Dárek, který potěší každého

Luxusní bomboniéry patří k vděčným dárkům. Rádi je dostávají i příznivci zdravé stravy, protože jednou za čas může zhřešit každý! Podmínkou je, aby čokoládové pralinky stály za to. Vybírejte proto obezřetně a vsaďte na některou z prověřených značek. Anebo rovnou na pralinky Praha. Jedná se o výrobky belgické značky Leonidas, která je v zemi původu nejprodávanější. Pomyslné logo výrobce nese každá druhá prodaná pralinka! E-shop nebeskepralinky.cz provozuje pražská kavárna a cukrárna Café La dolce vita. Zda zvolíte některou z hotových bomboniér, nebo si ji navrhnete sami na přání, je na vás. V každém případě se spolehněte na prvotřídní kvalitu a exkluzivní balení. Garantujeme vám, že takovým dárkem vždy trefíte do černého!

Publikováno: 24. 01. 2019

Kategorie: Strava

Autor: Adam

Tagy: pravé belgické pralinky