Návod, jak získat výpis z registru dlužníků

Návod, jak získat výpis z registru dlužníků

Důvody, proč lidé potřebují výpis z registru dlužníků, bývají různé. Neschválili vám půjčku? Klidně se může stát, že někomu dlužíte peníze - a ani o tom nevíte. A právě proto, abyste vždy byli v obraze, je na místě obstarat si výpis z registru dlužníků. Samozřejmě ještě před tím, než o půjčku požádáte. Jedině tak předejdete nepříjemnostem souvisejícím se zamítnutím. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali pár užitečných rad, jak  a kde získat výpis z registru.

Proč lidé provádí kontrolu registru?

V případě, že se osoba ocitne v nelehké životní situaci, kdy množství dluhů a exekucí už je takříkajíc "nad hlavu", potřebuje kompletní přehled o tom, komu a jaké částky dluží. Pokud se do této situace dostanete, tak je pro vás výpis z databáze zvané registr dlužníků záchytným lanem - abyste zamezili případným úrokům za neplacení splátek, musíte získat ve svých dluzích přehled. Důvodů, proč mít jasno ohledně nařízených exekucí, ovšem existuje mnohem více. Například neschválená žádost o půjčku, kdy právě dluhy, o kterých nevíte, mohly zapříčinit zamítnutí žádosti. Díky výpisu si dáte závazky do pořádku, a o půjčku poté zažádáte znovu. Anebo když se rozhodnete prověřit jinou osobu. Třeba při příležitosti prodeje nemovitosti, automobilu apod.

Jak získat výpis z registru dlužníků?

Výpis z registru dlužníků lze získat opravdu snadno a rychle. Okamžité provedení kontroly můžete provést online na webových stránkách exekuceinfo.cz. Jak na to? Kontrolu provedete za pomoci jména, příjmení a data narození, nebo podle rodného čísla či IČO (jedná-li se o právnickou osobu). Jakmile vyplníte potřebné informace, odsouhlasíte  s obchodními podmínkami a zaplatíte poplatek ve výši 218 korun, obratem získáte výpis z jediného oficiálního registru exekucí. Detail obsahuje informace o dlužné částce společně s kontaktem na exekutora a další údaje.

Publikováno: 04. 01. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Adam