Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Návod, jak získat výpis z registru dlužníků

Důvody, proč lidé potřebují výpis z registru dlužníků, bývají různé. Neschválili vám půjčku? Klidně se může stát, že někomu dlužíte peníze – a ani o tom nevíte. A právě proto, abyste vždy byli v obraze, je na místě obstarat si výpis z registru dlužníků. Samozřejmě ještě před tím, než o půjčku požádáte. Jedině tak předejdete nepříjemnostem souvisejícím se zamítnutím. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali pár užitečných rad, jak  a kde získat výpis z registru.

Proč lidé provádí kontrolu registru?

V případě, že se osoba ocitne v nelehké životní situaci, kdy množství dluhů a exekucí už je takříkajíc „nad hlavu“, potřebuje kompletní přehled o tom, komu a jaké částky dluží. Pokud se do této situace dostanete, tak je pro vás výpis z databáze zvané registr dlužníků záchytným lanem – abyste zamezili případným úrokům za neplacení splátek, musíte získat ve svých dluzích přehled.

Důvodů, proč mít jasno ohledně nařízených exekucí, ovšem existuje mnohem více. Například neschválená žádost o půjčku, kdy právě dluhy, o kterých nevíte, mohly zapříčinit zamítnutí žádosti. Díky výpisu si dáte závazky do pořádku, a o půjčku poté zažádáte znovu. Anebo když se rozhodnete prověřit jinou osobu. Třeba při příležitosti prodeje nemovitosti, automobilu apod.

Jak získat výpis z registru dlužníků?

Výpis z registru dlužníků lze získat opravdu snadno a rychle. Okamžité provedení kontroly můžete provést online na webových stránkách exekuceinfo.cz. Jak na to? Kontrolu provedete za pomoci jména, příjmení a data narození, nebo podle rodného čísla či IČO (jedná-li se o právnickou osobu).

Jakmile vyplníte potřebné informace, odsouhlasíte  s obchodními podmínkami a zaplatíte poplatek ve výši 218 korun, obratem získáte výpis z jediného oficiálního registru exekucí. Detail obsahuje informace o dlužné částce společně s kontaktem na exekutora a další údaje.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *