Mezoterapie aneb Mikrojehličkováním za mladistvou pletí

Mezoterapie aneb Mikrojehličkováním za mladistvou pletí

Žijeme ve „zrychlené době“ a extrémně rychlé plynutí času nejvíce pozorujeme na svém těle. Nezdravý a hektický životní styl nás připravuje mladistvý vzhled příliš brzy – a je jen na nás, jestli se s tím smíříme, anebo vytáhneme do boje. Kromě celkového zklidnění a zdravého jídelníčku mám k dispozici i velmi efektivní metody moderní medicíny. V posledních letech patří k těm nejvíce opěvovaným mezoterapie neboli mikrojehličkování.

Co je mezoterapie?

Mezoterapie je jednou z nejoblíbenějších a zároveň nejúčinnějších miniinvazivních metod, které se využívají pro korekci kožních problémů. Pro většinu žen je ovšem synonymem především pro vyhlazení vrásek. V podstatě jde o spuštění kontrolovaného zánětu za účelem intenzivní regenerace a opravy.

Princip mezoterapie spočívá v aplikaci aktivní látky (léčebného roztoku s vysokou koncentrací koenzymů aminokyselin a vitamínů) do střední kůže. Obvykle se jedná o gelovou substanci z kyseliny hyaluronové, jež dobře váže vodu a zároveň se chlubí antioxidačními vlastnostmi. Suplementace probíhá injekčně, a to pomocí velmi jemných vpichů, které jsou prakticky bezbolestné.

Co následuje po aplikaci?

Okamžitě po mikrojehličkování se musí ošetřované místo zchladit antiseptickým krémem. K typickým projevům, které se objevují téměř vždy, paří zarudnutí a lehčí otoky kůže, případně několik menších modřin. Používání kosmetických přípravků je však možné již následující den. Po absolvování mezoterapie je důležité se asi týden nepobývat na přímém slunci a stejně tak si odepřít návštěvu sauny, solária či bazénu.

Pokud byste rádi mezoterapii zahrnuli do portfolia svých kosmetických služeb, zvažte kvalitní Dermapen značky Dr.Nek, který se prodává včetně certifikovaného kurzu.

Publikováno: 21. 03. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam