Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Na výletě v Teplicích: V lázeňském městě zažijete skvělý relax!

Láká vás představa poklidného víkendu v malebném prostředí? Lázeňské město Teplice nabízí bohatý kulturní život, historické pamětihodnosti a jedinečnou atmosféru. Prozradíme vám, proč si padesátitisícové statutární město v Ústeckém kraji vysloužilo přezdívku „Malá Paříž“.

Lázně Teplice patří k vyhledávaným místům k odpočinku spojeném s lázeňskými procedurami. Zároveň zde míří turisté za místními skvosty a nedalekými Krušnými horami. A přestože město není rozlehlé, je v něm hodně k vidění a vyplatí se zde strávit minimálně víkend. V městském centru se nachází dvě desítky kašen a fontán, spoustu zeleně, stovky kaváren a restaurací, ve kterých lze ochutnat vyhlášené speciality světových kuchyní. Za pozornost stojí i výstavní klasicistní zámek, který plynule navazuje na zástavbu secesních měšťanských domů a barokní budovu fary-děkanství.

První historické zmínky o Teplicích pochází do doby před 2000 lety. Největší rozmach však město zažilo až v období klasicismu, kdy se mu přezdívalo Malá Paříž. Zdejší půvab uchvátil švédského krále Gustava IV., pruského krále Bedřicha Viléma III., a další panovníky. Beethoven v Teplicích napsal legendární dopisy „Nesmrtelné milence“.

Samotná procházka po Teplicích – byť s nejasným cílem – vás naplní příjemným pocitem a zavede vaše myšlenky do dob dávno minulých. Atmosféra jednoho z nejstarších lázeňských měst je zkrátka jedinečná. Budete-li chtít poznat krásy města se vším všudy, raději si rezervujte ubytování v Teplicích.

Příjemný a cenově dostupný hotel Teplice najdete jen 3 minuty chůze od zámeckého parku. Nese název Green House a nabízí celkem 18 míst pro hosty. Preferujete-li soukromí, individuální přístup a komfortní prostředí, bude se vám ubytování Teplice líbit. Pokoje jsou nadstandardně vybavené a v některých apartmánech je vířivá vana. Parkování je zajištěno na oplocením pozemku před hotelem a v hotelové garáži. Další informace najdete na www.greenhouse.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *