Naučte se řídit jako profesionál

Naučte se řídit jako profesionál

Určitě znáte pořekadlo, že z nebe nikdo učený nespadl. V řízení auta to platí stejně jako u dalších mnoha věcí. Na řízení sice můžete mít větší talent než někdo jiný, oproti vám, ale i v takovém případě musíte jízdu autem trénovat, stále se zdokonalovat a naučit se jednat i v kritických situacích. Víte, co vše vám k profesionálnímu řízení pomůže?

Jízdy s profesionálním řidičem

Velkou výhrou je profesionální řidič v blízkém okolí. Pokud tedy někoho takového máte, zkuste jej poprosit o „kondiční“ jízdy. S řidičem, který má za sebou spoustu situací se můžete v autě cítit bezpečně a navíc vám poradí, jak na profesionální řízení. Můžete od něj převzít funkční návyky, dozvědět se víc o technických náležitostech automobilu nebo třeba informaci, jak je důležité mít náhradní autoklíč s imobilizérem.

Rady a tipy od technika

Pokud jste začínající řidič a máte již své auto, určitě řešíte také servis svého vozu. V případě, že potřebujete opravit tachometr nebo vás čeká oprava řídící jednotky, máte i svého technika. Nebojte se jej zeptat, nejen na stav vozidla, ale třeba také na tipy, týkající se samotného řízení. Nestyďte se, že jste začátečník a vzpomeňte si, že každý jednou začínal.

Autoškola jako první krok

Prvním krokem je samozřejmě autoškola, i když někteří tvrdí, že ta vás nic nenaučí. Zkuste se zeptat v okolí, například svých přátel, známých a rodiny, s jakou autoškolou mají nejlepší zkušenosti. Snažte se připravovat na jednotlivé jízdy i teoretické lekce a klidně začněte s předstihem studovat i na závěrečné testy. Pokud vás řízení bude bavit, věřte, že vám půjde skoro samo.

Zkuste jízdu smyku

Skvělým způsobem, jak se naučit reagovat v kritických situacích je také škola smyku. Tu oceníte nejen jako začátečník, ale klidně jako řidič, který má už za sebou ujeté kilometry. Možná totiž patříte mezi řidiče, kteří se bojí jezdit na sněhu, v dešti nebo v jiných nepříjemných podmínkách. Ve škole smyku si vyzkoušíte, co vše auto a vy s ním dokážete.

Nejlepší způsob, jak být v něčem opravdu dobrý, je trénink. Proto i jízdu v autě trénujte a vyjezděte se. Snažte se hned po absolvování autoškoly a získání řidičského průkazu jezdit, co nejčastěji. Pokud nemáte vlastní auto, tak si zkuste půjčit auto od rodičů nebo od kamarádů.

Publikováno: 18. 05. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam