Nebankovní půjčky nemusí být nevýhodné. Ale musíte si je dobře spočítat!

Nebankovní půjčky nemusí být nevýhodné. Ale musíte si je dobře spočítat!

Ne nadarmo se říká „nikdy neříkej nikdy“. Život je jako horská dráha a jednou za čas se můžeme octnout na samotném dně. Finanční problémy se nevyhýbají nikomu a pokud jste do nich z nějakého důvodu dostali i vy, začněte je co nejdříve řešit. Jenomže jak? Pokud máte pocit, že vám pomůže jen šikovně zvolená půjčka, nebuďte zbrklí. Vůbec nejvýhodnější variantou je půjčka od rodiny či přátel, kteří po vás nebudou vyžadovat poplatky a úroky. Na druhou stranu může „transakce“ vyvrcholit nepříjemnými hádkami a ochlazením vztahů. Další možností je tedy banka... Banky jsou v posledních letech otevřenější než v minulosti a získání půjčky není tak složité. Na druhou stranu musíte stále počítat s množstvím kritérií, které budete muset splnit. V prvé řadě jde o vysoké nároky na bonitu a v řadě druhé o bezproblémovou platební morálku. Banky bývají velmi opatrné a své klienty si poměrně důsledně vybírají. Zájemci s nedostatečnými nebo neprokazatelnými příjmy a „škraloupem“ v registru dlužníků většinou nemají šanci... Pomalu, ale jistě se dostáváme do nebankovního sektoru. V tom působí celá řada úvěrových společností, které mají jedno společné – půjčit si u nich mohou i lidé, kteří by z nějakých důvodů v bance neuspěli. Nebankovní poskytovatelé jsou ovšem často spojování s podvody a lichvou. Měli byste se jim proto striktně vyhýbat? Přestaňte házet nebankovní společnosti do jednoho pytle. V nebankovní sféře totiž působí celá řada prověřených subjektů, které nabízí zajímavé a mnohdy výhodné půjčky. Renomé jim kazí „úvěroví predátoři“, kteří cíleně vyhledávají problémové klienty. Dokážete-li se jim vyhnout, máte vyhráno. I nebankovní půjčky totiž mohou být kvalitní či dokonce srovnatelné s bankovními.

Chcete si půjčit, ale máte problém s registrem dlužníků?

Nemůžete-li si půjčit v bance z důvodu negativních záznamů v registru dlužníků, nezoufejte. Právě pro vás jsou určeny specifické nebankovní půjčky bez registru s vyplacením ihned. Ještě předtím, než o ni zažádáte, budete muset vybrat tu správnou. Respektive spočítat, která varianta je nejvýhodnější. Při výběru vhodného poskytovatele berte v úvahu jeho renomé a přečtěte si uživatelské recenze a diskuze. Zaměřte se na výši poplatků a nikdy neplaťte vysoké částky předem (výjimkou budiž 1 Kč poplatky pro ověření identity žadatele u rychlých půjček online). Zároveň si důkladně prostudujte smluvní podmínky (kvalitní poskytovatel je má na webu) a nebude-li vám cokoliv jasné, raději si vyberte jinou nabídku. Vaším pomocníkem se může stát některý ze srovnávacích portálu, kde najdete porovnání podobných nabídek od prověřených nebankovních společností. Za zmínku stojí například portál spocitat-pujcku.cz, jde si jednoduše a efektivně vypočítáte výhodnost vybrané půjčky. Na kalkulátoru nastavíte své požadavky a obratem získáte doporučení na nejvýhodnější produkt.

Nebankovní půjčka může být výhodnější než bankovní

Pomineme-li úvěry pro problémové klienty, u kterých musíte počítat s vyššími úroky a poplatky, existují i nebankovní půjčky, které jsou výhodnější než bankovní alternativy. Nevěříte? Můžete si spočítat nebankovní půjčku na výše zmíněném portálu a budete příjemně překvapeni. Některé známé nebankovní společnosti šlapou na paty bankám a nabízí úvěry se srovnatelnou nebo dokonce nižší úrokovou sazbou. Podmínky pro získání těchto půjček jsou přitom mírnější.

Trápí vás exekuce? Můžete ji umořit půjčkou

Ale co když vaše finanční problémy zašly tak daleko, že se bojíte příchodu exekutora? Ani v takovém případě nemusíte zoufat. Poohlédněte se po půjčkách, které slouží k vyplacení exekuce. Nepřijdete o svůj movitý či nemovitý majetek a zbavíte se stresu. Začnete splácet novou půjčku, přesně dle stanovených podmínek. Vašim vodítkem k nejvýhodnější nabídce může být portál spocitat-pujcku.cz.