Nechte se nalákat k výletům v okolí Karlštejna. Bonusem je ubytování v krásném penzionu

Nechte se nalákat k výletům v okolí Karlštejna. Bonusem je ubytování v krásném penzionu

Kouzlo české krajiny obdivuje každý rok stále více turistů. Ne každý je milovníkem dovolené u moře, nebo zkrátka prostě jen chcete nějakou změnu. Velmi romantickou krajinu objevíte v okolí řeky Berounky, kde se také tyčí dominanta v podobě hradu Karlštejn. Celkově je příroda Českého krasu velmi vyhledávaným turistickým cílem, přesto zde však můžete najít klid a romantiku, což tato oblast přímo evokuje.

Stylové ubytování

Velkou výhodou jsou také místní hotely a penziony, kde najdete stylové ubytování a můžete odsud vyrazit na výlety do okolí. Určitě při svém výběru ubytování nevynechejte oblíbený penzion Karlštejn, který nabídne velmi příjemnou atmosféru. Ubytování je vždy základem příjemně strávené dovolené, protože se vždy budete vracet do pěkného prostředí. V rámci penzionu si můžete užít různé typy ubytování, přičemž velmi oblíbené a vyhledávané jsou:
  • Romantické pobyty
  • Svatební obřady
Jsou to právě svatby, pro které je zdejší penzion velmi oblíbený, protože zde najdete veškeré zázemí k pořádání větší rodinné sešlosti a v neposlední řadě je to romantika samotného místa, jak jsme už několikrát zmiňovali. Váš nejdůležitější den v roce si zde můžete zpestřit třeba takovými zážitky, jako je vyjížďka ve svatebním kočáru k hradu Karlštejn. Samozřejmě zde můžete také prostě jen strávit příjemnou dovolenou ve dvou v podobě romantického pobytu.

Romantika okolí

V okolí Karlštejna najdete celou řadu aktivit, které můžete vyzkoušet. Velmi oblíbené jsou samozřejmě výlety po přírodních krásách, ale také místní vinné sklípky s karlštejnským vínem a vinařskou tradicí už od roku 1348. Možnost se levně ubytovat vám poskytne také dobrý výchozí bod k prohlédnutí zdejší rarity, jakou jsou vápencové lomy Velká a Malá Amerika propojené podzemními štolami. Hlavně děti pak potěší návštěva Zooparku Karlštejn, kde najdete řadu unikátních druhů zvířat.

Publikováno: 01. 11. 2022

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam