Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Naučte se Texas Hold’em – nejoblíbenější karetní hru na světě

Karetní hry byly populární odjakživa, ale je to právě poker, který je nedávno dostal opět do popředí zájmu. Pokeru holdují hráči všech generací a to bez rozdílu pohlaví či náboženství. Je to fenomén, který doslova ovládl kasína i online herny po celém světě a jak se zdá, jen tak ho žádná jiná karetní hra nevytlačí.

Poker vznikl ve 20. století ve Spojených státech, kde se postupně zformoval až do dnešní podoby. Základní typ se nazývá draw poker, ale mnohem populárnější jsou jiné varianty, které z něj byly odvozeny. Nejhranější je zřejmě Texas Hold’em No Limit. Chcete se ho naučit hrát?

Pravidla Texas Hold’em

Pravidla Texas Holdem jsou velmi jednoduchá a právě v tom tkví jeho síla. Každý hráč dostane do ruky dvě karty a na karetní stůl se postupně vyloží pět dalších karet, které jsou pro všechny hráče společné. Dvojice hráčů, kteří sedí ve směru hodinových ručiček za hráčem, který rozdával, vloží předem dohodnutý malý a velký vklad. Následně dealer ostatním hráčům rozdá po dvou kartách a každý, kdo se chystá zúčastnit hry, musí velký vklad dorovnat, nebo jej zvýšit. Jakmile jsou sázky dokončeny, vyloží dealer tři další karty. Poté hráči vsadí, přičemž nejmenší možná sázka musí být rovná minimálnímu vkladu.

Poté, co jsou sázky ukončeny, vyloží dealer další kartu a hráči opět sází. Po ukončení sázky je vyložena poslední karta a hráči naposledy vsadí. Vyhraje hráč, který sestaví nejsilnější kombinaci karet, případně více hráčů, kteří mají stejně silnou kombinaci. V dalším kole se dealerem stane hráč, který sedí po směru hodinových ručiček za hráčem, který rozdával v kole předchozím.

Cílem hry je tedy sestavit co nejsilnější kombinaci, která rozhodne o ztrátě nebo zisku. Na rozdíl od ostatních karetních her však výsledek ovlivňují i další faktory a nejen samotné karty – herní strategie, blufování a předstíraná sebejistota. Ovládáte-li tu správnou „poker face“, máte šanci na výhru i přesto, že vám zrovna nepřišly karty…