Nedejte zlodějům šanci aneb Správné zabezpečení vašeho auta je klíčové!

Nedejte zlodějům šanci aneb Správné zabezpečení vašeho auta je klíčové!

Ať už máte nové auto nebo vám na parkovišti stojí zánovní vozidlo, je důležité dbát na jeho zabezpečení. Existuje hned několik způsobů, jak jej ochránit před zloději. Jaké tedy máte možnosti?

Mechanické systémy

Blokace vozidla pomocí mechanického systému funguje na principu, kdy se zablokuje určitá součást automobilu. Ten se tak stává nepojízdným do té doby, kdy tento mechanismus odemknete. Nejčastěji se blokuje řadící systém automobilu. Dále je možnost uzamknout volant, spojku či pedály. Tento způsob ochrany je velmi efektivní, zvlášť pokud je spojen s karoserií automobilu.

Ochrana pomocí monitoringu

Moderní řešení ochrany vozidla – to je alarm na bázi GPS lokátoru. Oproti standardnímu lokátoru má hned několik výhod. Nejenom, že dokáže vozidlo spolehlivě vystopovat, ale také rychle odhalí jakoukoliv neoprávněnou manipulaci s vozem. Zároveň je majitel auta informován prostřednictvím mobilního telefonu. V neposlední řadě jím lze odstavit odcizené vozidlo na dálku. I když je tato metoda finančně náročnější, zcela jistě se vyplatí. Má totiž stoprocentní spolehlivost.

Zabezpečení elektronickými systémy

Imobilizérem jsou v současnosti vybavena všechna modernější vozidla. Na jakém principu fungují? Imobilizér zablokuje elektrický obvod auta tak, že po jeho rozpojení nebude motor běžet. Auto je nepohyblivé a nelze s ním odjet. Každý imobilizér má potom ovladač, který je součástí klíče od auta, a řidič jej nosí vždy u sebe. Pomocí tohoto ovladače auto dokáže řidiče identifikovat jako majitele. Pokud se tak do auta dostane zloděj a pokusí se nastartovat bez autorizačního ovladače, imobilizér rozpojí obvody.

Autoalarm

Hlasité vyvolání poplachu, který zloděje zaručeně odradí od dalších pokusů odcizení vozidla – to jsou ve zkratce autoalarmy. Toto zařízení se spustí při jakémkoliv neoprávněném vniknutí do auta a hlasité houkání lze vypnout pouze pomocí dálkového ovládání centrálního zamykání. Existuje několik typů autoalarmů, které disponují nejrůznějšími funkcemi, stačí si tedy vybrat přesně ten, který bude odpovídat všem vašim požadavkům.

Publikováno: 17. 10. 2018

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: jak zabezpečit automobil | zabezpečení automobilu