Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Jídlo

Největší evropské vinařské velmoci: Odkud pochází to nejlepší víno?

Máte rádi dobré víno? Pokud si čas od času (nebo každý večer?) neupřete skleničku jednoho z nejoblíbenějších alkoholických nápojů na světě, jistě nepohrdnete několika zajímavými tipy. Omrzela-li vás vína od tuzemských producentů, poohlédněte se po změně v zahraničí. Parně vám nemusíme připomínat, že Evropa je vinařským rájem a pochází z ní nejlepší víno na světě…

Francouzská vína

Francouzská vína jsou na samotné špici pomyslného evropského žebříčku. Mezi nejznámější vinařské oblasti patří Bordeaux, Burgundsko, údolí řeky Rhony. Alsasko a… samozřejmě Champagne. Toužíte-li po opravdovém zážitku, udělejte si výlet do Rheims (z Paříže, co by kamenem dohodil) a oddejte se degustaci v některém se starobylých sklípků. Právě zde seženete pravé a nefalšované šampaňské.

champagne

Italská vína

Italská vína jsou rovněž vyhlášená, ale řekli byste, že tvoří téměř čtvrtinu evropské produkce? Itálie má pro pěstování vína ideální podnebí a tamní vinaři rozprostírají vinice od severu k jihu. Na rozdíl od jiných vinařských velmocí zde nenatrefíte na výraznou různorodost regionálních stylů. Provincie se navzájem prostupují a výsledkem je směsice vín bez specifického charakteru. Ale komu by to vadilo? I tak jsou vynikající!

prosecco

Rakouská vína

Kdo by to byl řekl, že prvotřídní vína pochází také z Rakouska? Rakouská vína byla v minulosti často přirovnávána k německé produkci, ale v posledních letech se naši jižní sousedé vyprofilovali a to především výrobou několika vyhlášených červených vín. Rakušané jsou navíc známí svým perfekcionismem, který se promítá také do kvality výrobků. Funguje zde nejpřísnější systém kontroly a na vínech je to znát!

rakouské víno

Máte chuť? Objednejte si víno online!

Pokud vám při čtení poněkud vyschlo v krku, zamiřte ke známému prodejci vín na winehouse.cz. Právě zde si totiž můžete objednat lahev kvalitního vína a případně i něco tvrdšího. Nechybí ani delikatesy a příslušenství pro nejnáročnější.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *