Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Strava

Největší evropské vinařské velmoci: Odkud pochází to nejlepší víno?

Máte rádi dobré víno? Pokud si čas od času (nebo každý večer?) neupřete skleničku jednoho z nejoblíbenějších alkoholických nápojů na světě, jistě nepohrdnete několika zajímavými tipy. Omrzela-li vás vína od tuzemských producentů, poohlédněte se po změně v zahraničí. Parně vám nemusíme připomínat, že Evropa je vinařským rájem a pochází z ní nejlepší víno na světě…

Francouzská vína

Francouzská vína jsou na samotné špici pomyslného evropského žebříčku. Mezi nejznámější vinařské oblasti patří Bordeaux, Burgundsko, údolí řeky Rhony. Alsasko a… samozřejmě Champagne. Toužíte-li po opravdovém zážitku, udělejte si výlet do Rheims (z Paříže, co by kamenem dohodil) a oddejte se degustaci v některém se starobylých sklípků. Právě zde seženete pravé a nefalšované šampaňské.

champagne

Italská vína

Italská vína jsou rovněž vyhlášená, ale řekli byste, že tvoří téměř čtvrtinu evropské produkce? Itálie má pro pěstování vína ideální podnebí a tamní vinaři rozprostírají vinice od severu k jihu. Na rozdíl od jiných vinařských velmocí zde nenatrefíte na výraznou různorodost regionálních stylů. Provincie se navzájem prostupují a výsledkem je směsice vín bez specifického charakteru. Ale komu by to vadilo? I tak jsou vynikající!

prosecco

Rakouská vína

Kdo by to byl řekl, že prvotřídní vína pochází také z Rakouska? Rakouská vína byla v minulosti často přirovnávána k německé produkci, ale v posledních letech se naši jižní sousedé vyprofilovali a to především výrobou několika vyhlášených červených vín. Rakušané jsou navíc známí svým perfekcionismem, který se promítá také do kvality výrobků. Funguje zde nejpřísnější systém kontroly a na vínech je to znát!

rakouské víno

Máte chuť? Objednejte si víno online!

Pokud vám při čtení poněkud vyschlo v krku, zamiřte ke známému prodejci vín na winehouse.cz. Právě zde si totiž můžete objednat lahev kvalitního vína a případně i něco tvrdšího. Nechybí ani delikatesy a příslušenství pro nejnáročnější.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.