Není všechno zlato, co se třpytí aneb Kam investovat, aby to mělo smysl

Události posledních několika let zapříčinily, že se změnilo snad téměř vše a v určitých oblastech či oborech doslova nezůstal kámen na kameni. Pandemie koronaviru následovaná válkou na Ukrajině vedla ke změnám také v investičním světě. To, co v minulosti platilo jako vhodná komodita pro investici, už dnes neplatí. Kam tedy investovat, aby to mělo smysl?

Zlato ani nemovitosti už nehrají prim

Investice do nemovitostí či zlata vždy představovaly jakousi sázku na jistotu. Jenže dnes je situace jiná. Ceny nemovitostí jsou přemrštěné a návratnost nejistá a především dlouhodobá – stejně tak se prodraží i případné opravy. Nevyplatí se však již ani drahé kovy, které sice neztrácejí na hodnotě, ale bohužel již neslibují ani žádné závratné výnosy. Investice do zlata či jiných drahých kovů je tedy spíše relativně vhodným řešením pro uložení peněz bez rychlé návratnosti. Jestliže ale hledáte způsob investice, který se vám brzy vrátí solidním zúročením, jsou skvělým řešením dluhopisy.

Získejte téměř 10% zúročení s Uniprospe.eu

Dluhopisy neboli cenné papíry zažívají mezi investory v posledních letech opravdu boom – a není se vůbec čemu divit. Pokud jste ještě o dluhopisech nic moc neslyšeli, pak vězte, že se jedná o jakousi formu půjčky, kterou investor poskytne emitentovi, jenž ji použije pro rozvoj a modernizaci podnikání. Dluhopisy, které vystavují společnosti, se označují jako firemní neboli korporátní. A jednou ze společností nabízejících investorům zajímavou investiční příležitost, je Uniprospe.eu, společnost zabývající se likvidací odpadu.

I na odpadech se dá vydělat

O společnosti Uniprospe.eu jste možná ještě neslyšeli, její zaměření je však opravdu přínosné. Tato společnost totiž pracuje na projektu likvidace ojetých pneumatik pomocí speciálního procesu – pyrolýzy. Pomocí pyrolýzy získává z odpadních pneumatik suroviny, jako je olej, plyn a uhlík. Vzhledem k tomu, že je vývoj tohoto procesu finančně velmi náročný, financuje Uniprospe výrobní linky a celý proces likvidace pomocí peněz získaných od investorů, a to na základě dluhopisů. Rozhodnete-li se pro investici s Uniprospe.eu a zakoupíte její dluhopisy, máte zaručenu úrokovou sazbu ve výši 9,5 % p.a se splatností vložené částky k 31. 12. 2023. Za pár měsíců tak získáte zpět investované peníze zhodnocené téměř deseti procenty.

Chcete-li tedy investovat, je nejvyšší čas upustit od investic do nemovitostí či zlata a vydat se cestou dluhopisů. Rozhodně se vám to vyplatí.

Publikováno: 01. 10. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Adam