Nevěra – dá se jí předcházet? A je vůbec monogamie reálně možná?

Nevěra – dá se jí předcházet? A je vůbec monogamie reálně možná?

Mnoho žen je skálopevně přesvědčeno, že muži jsou nevěrní pouze v případě, že jsou ve vztahu nešťastní nebo se jim nedostává dostatek fyzické lásky. Zda je tomu skutečně tak, můžeme pouze spekulovat, nicméně různé průzkumy tvrdí, že více než 56 % nevěrníků jsou ve stávajícím vztahu spokojení. Lze tedy nevěře nějakým způsobem předejít? Nebo se zkrátka musíme smířit s tím, že vždycky bude součástí našich životů?

Kdy se nejčastěji podvádí?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Každý člověk je totiž jiný a někdo má sklony k nevěře větší, jiný to zase dokáže potlačit. Obecně však platí, že k mimopartnerským záletům dochází zejména v případě odcizení a stereotypu. Pokud se vidíte pouze ráno při odchodu do práce a potom vedle sebe večer padnete do postele zcela vyčerpaní, nedostatek pozornosti, lásky a sexu musí zákonitě někde vyústit. Bohužel to končívá právě v náručí někoho jiného. Existují však i lidé, kteří i když jsou ve svém vztahu šťastní, stejně mají potřebu navštěvovat cizí ložnice. V mnoha případech je na vině alkohol, ale i mnohem hloupější důvody – například dokázat si, že je člověk stále atraktivní. V neposlední řadě může být příčinou nespokojenost v sexu. Pokud muž či žena potřebují vyšší frekvenci sexuálního styku nebo mají nenaplněné „speciální požadavky“, snadno se může stát, že si jednoduše odskočí tyto potřeby naplnit jinam. Nemusí přitom jít jen o sex. Jako náhražka intimity mezi partnery může sloužit třeba i klasická erotická masáž či tantrická masáž v erotickém masážním salonu.

Jak se nevěře vyvarovat?

Předejít podvádění můžete jednoduše – komunikujte. Zajímejte se o potřeby a pocity svého protějšku. Udělejte si na sebe čas. Někdy stačí jen odsunout domácí práce či jiné povinnosti, které mohou počkat, a strávit s partnerem krásné chvilky. Šťastný vztah totiž není jen o výběru správného člověka, ale zejména o neustálé práci a budování na pevných základech. A jak se na nevěru díváte vy?

Publikováno: 23. 10. 2018

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: nevěra