Nezatěžujte organismus nepřirozenými a často i nebezpečnými látkami

Nezatěžujte organismus nepřirozenými a často i nebezpečnými látkami

Stres a přemíra pracovního vypětí nás pomalu drtí a nám nebývá, než se vydat na dráhu zdravého životního stylu. Jedno jde ruku v ruce s druhý – nedostatek pohybu a špatná strava z nás za velmi krátkou dobu dokáže udělat invalidní důchodce. Cítíte-li se permanentně mizerně, pravděpodobně vám vaše tělo dává vědět, že by byla na místě změna návyků. A kde jinde začít, než u stravování, které je u většiny z nás doslova tristní. Že jste do svého jídelníčku zařadili „zdravé“ potraviny v podobě ovoce a zeleniny ještě neznamená, že skutečně jíte zdravě. Drtivá většina živočišných i rostlinných produktů totiž obsahuje celou řadu nepřirozených chemických látek. Ať už to jsou substance, které mají urychlit růst nebo chemikálie „ochranné“, rozhodně se se nejedná o nic tělu prospěšného.

Jak bio potraviny poznáme?

Na gigantická rajčata, hormony vyhnaný dobytek a další nepřirozené procesy narážíme každý den. Nejíst je není řešením, pro naše těla jsou v nich obsažené látky nezbytné. Ideálním řešením je vyměnit je za kvalitní bio potraviny. Ty pocházejí z produkce ekologického zemědělství a jsou prosté všech chemických hnojiv, ošetřujících prostředků a látek, které jsou jakkoliv nepřirozené. Zdravé bio potraviny jsou jasně označené zeleným logem nesoucím nápis „produkt ekologického zemědělství“ a dostanete je ve ve specializovaných prodejnách a v menší míře i běžných supermarketech.

Bio potraviny seženete i online

Pokud nejsou bio potraviny ve vašem okolí k sehnání, nezoufejte. Můžete si je objednat z pohodlí domova na ekoworld.cz. Internetový obchod nabízí široký sortiment potravin s nálepkou bio a vše od rýže až po těstoviny. Do vašeho těla se tak dostanou pouze přirozené látky a organismus již nebude muset odbourávat celou řadu chemických přísad. Prodejce navíc upřednostňuje prověřené české výrobky a podporuje tak tuzemskou ekonomiku.

Publikováno: 06. 11. 2012

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: bio | bio potraviny | kvalitní bio potraviny