Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Nová Škoda Fabia: Je to dravec!

Škoda Fabia – kdo by neznal ten malý osobní automobil, který byl v roce 1999 představen jako nástupce populární Fabie? Na českých silnicích se Fabia rychle zabydlela a získala si spoustu příznivců. Mladoboleslavská automobilka dokonce uvedla na trh i sportovní variantu s názvem RS. Druhá generace přinesla spoustu změn, ale také poněkud odlišné názory na designové pojetí. Pokud vás od pořízení „Fabky“ cokoliv odrazovalo, zapomeňte na to, protože nejnovější model jde o kus dál než předchozí generace.

Čím jiným začít, než povedenou karoserií? Škoda Fabia 3. generace je moderní vůz, který budí emoce. Designéři propojili křivky stávajících Fabií a proměnili domácího mazlíčka na šelmičku. Ty tam jsou zaoblené linie evokující příjemný a vlídný dojem. Nejnovější generace jakoby říkala „připrav se na dynamické svezení“. Ostré tvary samozřejmě mají praktický význam – vylepšily koeficient aerodynamického odporu vzduchu.

Škoda Fabia je menší vůz, ale nikoliv malý. Ve srovnání s druhou generací je sice o 8 mm kratší, ale narostla do šířky, a to o celých 9 cm. Změny doznala i výška, která je o 3 cm nižší. Rozvor náprav je širší o 5 mm. Řidič a jeho spolujezdec si polepšili na 1021 mm a v zavazadlovém prostoru je o 15 litrů více (celkem 330 litrů). Pokud vám to nestačí, jistě vás uspokojí nová Fabia Combi s 530 litry zavazadlového prostoru.

fabia-combi

Co ještě byste měli o nové Fabii vědět? Třeba to, že má již v základním provedení panoramatickou střechu s unikátní délkou. Dále pak spoustu změn a inovací v interiéru. Zájemci si mohou sami vybrat některý z nových dekorů (např. džínovinu) a na přístrojové desce je množství nových prvků z ostatních modelů.

Aby toho nebylo málo, Fabia může být vybavena populárním bezklíčovým startováním. Vozidlo převzalo systém Kessy, který využívá i nová Škoda Superb. K tomu přičtěte systém Hill holder control pro snadné rozjíždění do kopce a systém MirrorLink pro propojení automobilu s chytrým telefonem. Potřebujete snad další důvody, proč jít do nejnovější generace Škoda Fabia?

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *