Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Opravy kanalizace jsou díky moderní technice mnohem jednodušší

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když dojde k poruše v kanalizační síti, oprava bývá komplikovaná. Respektive byla – moderní technika umožňuje efektivní řešení bez nutnosti výkopu. Bezvýkopový způsob je výrazně rychlejší a levnější, protože odpadá nutnost úhrady výkopových prací. Obrovskou výhodou je minimální doba odstávky. V současné době jde o vůbec nejprogresivnější metodu, která nemá konkurenci. K předním odborníkům na bezvýkopové opravy kanalizace patří společnost IBOS.

Hypermoderní technika, která je v kanalizačním potrubí jako doma

Společnost IBOS disponuje špičkovou technikou pro čištění, průzkum a následnou sanaci. K nejefektivnějším pomocníkům patří robotické zařízení PROKASRO – pneumatické zařízení s vlastní pohonnou jednotkou, které se dokáže samostatně pohybovat v kanalizaci a přenášet informace operátorovi. Roboty však neexcelují pouze v monitorování kanalizace, stejně dobře zvládají opravy a frézování.

Dalším přístrojem stejné značky je UV systém, který firma využívá pro vytvrzování vložky v místě závady. Umožňuje rychle reagovat a odstavit potrubí mimo provoz jen na velmi krátkou dobu.

Za pozornost stojí také systém bezvýkopové opravy kanalizace Brandenburger využívající rukáv, který chemickou reakcí nabývá tvaru poručené kanalizace a dokáže ji nahradit. Kromě minimalizace doby potřebné pro opravu metoda vyniká velmi nízkými náklady. V praxi se využívá především při řešení lokálních poruch – prasklin, vypadnutého kusu stěny potrubí nebo rozsazeného spoje.

Kanalizaci lze čistit proudem vody pod vysokým tlakem

V portfoliu společnosti IBOS nechybí ani technika pro vysokotlaké čištění. Právě ta se při čištění kanalizace od cizích těles a sedimentů používá zdaleka nejčastěji. Princip metody spočívá v uvolnění místa dynamickým proudem vody. IBOS zařízení nabízí ve dvou variantách: poháněnou vlastní jednotkou, nebo vedlejším pohonem podvozku.

Další informace a parametry techniky pro monitoring a opravy kanalizace najdete na ibos.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.