Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Opravy kanalizace jsou díky moderní technice mnohem jednodušší

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když dojde k poruše v kanalizační síti, oprava bývá komplikovaná. Respektive byla – moderní technika umožňuje efektivní řešení bez nutnosti výkopu. Bezvýkopový způsob je výrazně rychlejší a levnější, protože odpadá nutnost úhrady výkopových prací. Obrovskou výhodou je minimální doba odstávky. V současné době jde o vůbec nejprogresivnější metodu, která nemá konkurenci. K předním odborníkům na bezvýkopové opravy kanalizace patří společnost IBOS.

Hypermoderní technika, která je v kanalizačním potrubí jako doma

Společnost IBOS disponuje špičkovou technikou pro čištění, průzkum a následnou sanaci. K nejefektivnějším pomocníkům patří robotické zařízení PROKASRO – pneumatické zařízení s vlastní pohonnou jednotkou, které se dokáže samostatně pohybovat v kanalizaci a přenášet informace operátorovi. Roboty však neexcelují pouze v monitorování kanalizace, stejně dobře zvládají opravy a frézování.

Dalším přístrojem stejné značky je UV systém, který firma využívá pro vytvrzování vložky v místě závady. Umožňuje rychle reagovat a odstavit potrubí mimo provoz jen na velmi krátkou dobu.

Za pozornost stojí také systém bezvýkopové opravy kanalizace Brandenburger využívající rukáv, který chemickou reakcí nabývá tvaru poručené kanalizace a dokáže ji nahradit. Kromě minimalizace doby potřebné pro opravu metoda vyniká velmi nízkými náklady. V praxi se využívá především při řešení lokálních poruch – prasklin, vypadnutého kusu stěny potrubí nebo rozsazeného spoje.

Kanalizaci lze čistit proudem vody pod vysokým tlakem

V portfoliu společnosti IBOS nechybí ani technika pro vysokotlaké čištění. Právě ta se při čištění kanalizace od cizích těles a sedimentů používá zdaleka nejčastěji. Princip metody spočívá v uvolnění místa dynamickým proudem vody. IBOS zařízení nabízí ve dvou variantách: poháněnou vlastní jednotkou, nebo vedlejším pohonem podvozku.

Další informace a parametry techniky pro monitoring a opravy kanalizace najdete na ibos.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *