Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Skvělé tipy

Ostré a bezpečné nástroje vám usnadní řezací práce – ovšem neublíží

Pryč jsou doby, kdy jsme si museli vystačit s noži, pilníky, pilkami… A další nástroje už si šikovní kutilové vyrobili v dílně, poslepovali z různých součástek – a následně doufali, že se jim daná ruční či mechanická práce podaří bez vážnějších zdravotních následků. Dnes už jsou na trhu rozmanité řezací nástroje a čepele, které jsou určeny pro konkrétní typ práce, drobné činnosti i velkovýrobu. Nože, čepelky, řezačky všelijakých velikostí se hodí v mnoha řemeslných odvětvích. Využívají se v masném průmyslu, potravinářství, polygrafické a textilní výrobě, při zpracování plastů i v automobilových provozech.

Mnohá průmyslová odvětví se bez nožů, škrabáků a čepelí neobejdou

Strojní nože (kotoučové, příčné, segmentové, performační, miskové, vysekávací i nůžkové nože) nalézají uplatnění v zahradnických profesích, mezi dřevaři, v kovovýrobě a obrábění, automobilovém průmyslu i zpracování masa. Škrabák je zas nedílnou součástí řemeslné díly, v níž se pracuje se dřevem a dalšími více či méně tvrdými materiály. Škrabáky, odjehlovací a začišťovací stroje slouží k bezpečnému a přesnému začištění hran i přetoků na obrobcích z plastu, hliníku a mědi. Ergonomický tvar držáku je snadno uchopitelný, jednoduše se s ním manipuluje – navíc s maximální přesností. Teleskopické držáky zas zafixují veškeré potřebné nástavce, jež je možné vybírat podle druhu práce a typu opracovávané materie.

Nezapomeňte na rozdíly mezi nástroji pro leváky a praváky

Vyměnitelné čepele jsou snadnou a levnější variantou nástrojů, u nichž čepel není možné vyměnit. Pokud spatříte na svých ručních a strojových nástrojích otřepané okraje čepele, stačí ji vyměnit. Nabídka zahrnuje například čepele hákové, trapézové, dlátové, rotační a kruhové. Stejně tak existují vedle skalpelů jednorázových i varianty s výměnnou hlavou. Skalpely se vyrábějí pro praváky i pro leváky, mají dřevěné, plastové nebo kovové držáky, případně protiskluzovou úpravu. Porozhlédněte se po své dílně, zda by některé starší nástroje nezasloužily obměnu nebo jestli vám některý zcela nechybí.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *