Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Proč mít doma vlastní vířivku a jak ji vybrat?

Chcete si splnit sen v podobě vlastní vířivé vany nebo swim spa a mít vždy po ruce užitečný nástroj, který vám pomůže odbourat každodenní stres? Pokud vás odrazují vyšší pořizovací náklady, které si neumíte racionálně obhájit, utvrdíme vás v tom, že pro pořízení hydromasážní vany je mnohem více důvodů, než jste si možná mysleli.

Doby, kdy byly vířivky nedostupným artiklem, který si mohli dovolit jen ti nejmovitější, jsou naštěstí dávno ty tam. Hydromasážní technika dnes není považována za takový luxus, jako dříve a díky moderní technologii výroby je možno vyrábět kvalitní, ale zároveň cenově dostupné modely, které si může dovolit téměř každý.

Hydroterapii holdovali už ve starověku

Vířivka dnes není považována pouze za něco, co nám zpříjemňuje volný čas, ale spíše za terapeutický nástroj. Účinky hydroterepie jsou vědecky prokázány a důvěrně je znali již naši předkové ve starověku. Horká voda, podobně jako oheň, má zklidňující účinky, díky kterým se velmi rychle zotavíme ze stresu a nabudeme pocitu bezpečí a pohody. Kromě toho dochází k prokrvení cév a prokysličení celého organismu. Rychlejší látková výměna má za následek efektivnější odvod škodlivých látek a naopak vznik nových, které mají na fungování organismu pozitivní účinky. Během masáže mozek vyplavuje endorfiny, látky navozující pocit štěstí a spokojenosti. V tom tkví největší kouzlo celé procedury – budete se cítit jako znovuzorzení.

Není nad společnou koupel

Za zmínku stojí i utvrzení pout mezi blízkými. Vždyť společná koupel patří mezi nejhlubší prožitky a to nejen pro páry, ale i celé rodiny. Ti nevíce společenští z vás jistě přizvou i kamarády a známé a podělí se s nimi o krásné a uklidňující chvíle.

Vybíráme vířivku

Pokud jsme vás přesvědčili o tom, že se bez vířivé vany neobejdete, nesnažte se koupi jakýmkoliv způsobem uspěchat. Před nákupem pečlivě zvažte, k jakým účelům a jak často ji budete využívat a samozřejmě i to, kde ji umístíte. Nejste-li si jistá, která vířivka je pro vaše účely ta pravá, zkonzultujte výběr s odborníky. Ty nejpovolanější najdete na canadian-spa.cz.