Pitbike: malý vzhled nabízí velké zážitky

Pitbike: malý vzhled nabízí velké zážitky

Vypadá jako zmenšená crossová motorka a užijete si s ní mnoho zábavy i adrenalinu. Pitbike, malé motorky do terénu i na silnici, jsou stále populárnější.

Chytré řešení

Malá, lehká, dobře ovladatelná, vhodná pro začátečníky i zkušené jezdce, zamiluje si ji každý na první pohled. Pitbike skutečně je zmenšená motokrosová motorka. Právě z ní, konkrétně z Hondy z Monkey Bike, vytvořili mechanici lehký stroj pro ulehčená pohybu po závodním depu a pitline. Využívali ji především na závodech a při trénincích pro pohyb členů týmu po depu, po kterém je potřeba se pohybovat a často tak nachodit mnoho kilometrů. Malá motorka se bez problémů vešla všude, byla tak skvělá i pro převozy mezi jednotlivými zastávkami a šetřila mechanikům čas i energii. Samozřejmě pak následovaly kroky k jejímu vylepšení a dnes jsou pitbike vyladěné k dokonalosti, oblíbené i u široké veřejnosti a pořádají se pro ně i amatérské závody.

Pro dospělé i děti

Na pitbike můžete zkoušet třeba i jízdu v terénu a nebát se o sebe ani motorku. Její ovládání je snadné, brzy si ho osvojí i naprostý začátečník nebo dítě. Pitbike jsou nízké, dosáhnout na zem tak není problém ani pro menší postavy, což zvyšuje pocit bezpečí a umožňuje zkoušet věci, na které by si třeba každý na velké motorce netroufl. Motor pitbike může ukrývat velký výkon, některé typy mohou zvládnout i jízdu v rychlosti až 100 km/hod, přesto však není zrovna rychlost tím hlavním. Jezdci na pitbike získají cenné zkušenosti a lepší techniku jízdy, naučí se správně reagovat a ovládat motocykl pod sebou. Pokud náhodou při své adrenalinové jízdě ulomíte páčku nebo stupačku, nemusíte smutnit. Náhradní díly na pitbike vaše peněženka unese a můžete si dál užívat zábavu podle svých představ. Pro jízdu na pitbike není potřeba žádná super kondice, motorka je lehká a zvládnou ji i děti, pro které je často prvním seznámením se světem jedné stopy. Dětské modely navíc vyžadují jen minimální údržbu a sedlo mají posazené nízko.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam