Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Plaťte za umístění serverů podle reálného příkonu!

Ceny za serverhosting jsou takové, jaké jsou, protože servery potřebují spoustu elektřiny. Je k nevíře, že se datacentra obejdou bez vlastní jaderné elektrárny… No realita je samozřejmě trochu jiná, což nám potvrdili profesionálové ze společnosti Coolhousing. Ta (na rozdíl od většiny konkurentů) nabízí zákazníkům naprosto transparentní jednání, a to pomocí reálného měření příkonu serveru. Chcete-li se vyhnout zbytečně vysokým poplatkům za serverhousing, máte jedinečnou šanci. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku…

Systém inteligentních zásuvek

Coolhousing využívá tzv. inteligentní zásuvky, které umožňují online sledování příkonu serverů. Zásuvky jsou pod nepřetržitým dohledem a data (proud, napětí, spotřeba v kWh a Wattech) se zaznamenávají na centrální server. Výstupy se zobrazují v ControlPanelu v podobě přehledných grafů a tabulek.

Zákazníci platí za reálný příkon

Většina hosterů zpoplatňuje služby podle štítkových údajů nebo na základě zařazení do určité skupiny v tabulce. A právě to je hlavní rozdíl mezi běžnými nabídkami a nabídkou od Coolhousingu, pro který je podstatný reálný příkon serverů. Tzn. v takové výši, jakou server skutečně využije.

Jednotlivé služby disponují přívodem napájení přes inteligentní zásuvku. Naměřené hodnoty se ukládají a poté dále zpracovávají. Zákazníci si mohou kdykoliv zobrazit vygenerované grafy s denním, týdenním a měsíčním záznamem. Coolhousing zařazuje servery do příslušné kategorie na základě průměrné reálné spotřeby naměřené za posledních 30 dní.

O průměrném reálném příkonu se uživatelé dozví z grafů i z detailu u konkrétní služby. Příkonové špičky po restartech nebo občasných náročnějších operacích cenu takřka neovlivní, protože se v třicetidenním průměru rozmělní.

Průměrný příkon serveru vás zřejmě překvapí

Buďme však trochu konkrétnější. Technici z Coolhousingu s úsměvem na tváři prozradili, že jejich zákazníci bývají z reálného příkonu serveru překvapeni. Myslí si, že server automaticky potřebuje příkon kolem 300 a více wattů, ale v praxi se často jedná o mnohonásobně nižší hodnoty. Například server HP ProLiant ml310e Gen8 s jedním procesorem Intel Xeon E3-1270V2 a dvěma SATA disky potřebuje průměrně 45 W. Samozřejmě by se našly ještě úspornější varianty…

Jaké servery můžete do datacentra umístit?

Tower server – pro uložení serverů ve variantách small tower, tower a big tower Coolhousing využívá policové stání, a proto se nebrání ani skříním typu desktop.

Rack server – u rack serverů nezáleží na hloubce case, ale na výšce.
Zákazníci, kteří vyžadují umístění více serverů, využívají služby tower farm a rack farm.

Oprávněným osobám je umožněn přístup do prostor datového centra nepřetržitě. Na přání mohou být servery umístěny do klimatizovaných bezpečnostních boxů.

Chcete-li se o server housingu od Coolhousing dozvědět více, pokračujte na www.coolhousing.net/cz/serverhousing.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *