Elektronika

Asus EEE pad – malý a praktický pomocník

Netbookům nadobro odzvonilo a to ještě dříve, než si je uživatelé oblíbili tak, jak si tyto praktické malé počítače zasloužily. Z centra pozornosti je totiž vytlačily tablety, tentokrát s populárním dotykovým displejem a bez klávesnice. Tento pomyslný mezistupeň mezi notebooky a kapesními počítači byl skutečně geniální počin a jak to tak vypadá, zařízení se ve středu dění udrží ještě velmi dlouho. Pokud marně přemýšlíte, co si nadělit pod stromeček, možná by nebylo od věci pouvažovat právě nad některým z široké rodiny tabletů.

Nebudeme si nic nalhávat, celosvětově je nejprodávanější přírůstek z rodiny „jablečných“ počítačů, tedy Apple iPad. Jak už je pro produkty od legendárního výrobce zvykem, i pro iPad je typická velmi vysoká pořizovací cena. Naštěstí pro nás, uživatele s omezeným rozpočtem, nabízí konkurenční výrobci mnohem dostupnější tablety. A nutno podotknout, že za tím appláckým nijak nezaostávají. Skvělým příkladem je i novinka ze stáje Asus, tablet ASUS EEE. Zajímá vás, jakou se chlubí konfigurací a co nám může nabídnout?

ASUS EEE – tablet, který si zamilujete

ASUS EEE pohání dvoujádrový procesor nVidia Tegra 250 s frekvencí 1Ghz, což je na tablet plně dostačující. V kombinací s integrovanou pamětí 1024 MB DDR3 zaručuje procesor velmi svižný chod. Pokud je pro vás 10.1“ TFT displej s rozlišením 1 280 x 800 bodů pro sledování filmů příliš malý, jednoduše zařízení propojíte se systémem domácího kina. Součástí tabletu je totiž miniHDMI port, ale také 3,5mm audio jack a dva USB porty. Operační systém Android 3.0 obsahuje automatickou aktualizaci na novější verzi 4.0 Ice Cream Sandwich a je navržen speciálně pro tento typ zařízení.

V případě, že jste doposud tablet neměli v ruce a uniká vám jeho smysl, vězte, že si ho zamilujete. Díky kompaktním rozměrům a velmi nízké hmotnosti ho můžete brát všude s sebou a mít tak okamžitý přístup k internetu, poslouchat své oblíbené písničky či příležitostně pracovat. ASUS EEE představuje ideální poměr ceny a kvality a poslouží vám stejně dobře, jako dražší (a často mnohem méně vybavené) modely. Tenhle kousek se ASUSu skutečně povedl.

Štítky

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *