Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Potápění je jako meditace. Z vody do reality se budete vracet jen těžko

Potápění s dýchacím přístrojem má své osobité kouzlo. Musí ho mít, protože jinak by této aktivitě neholdovalo stále více turistů. Ročně se v zahraničí potápí desítky tisíc Čechů a tisíce jich za objevováním podmořského světa vyráží do vzdálených, exotických destinací. Pokud máte pocit, že nadešel správný čas na to, abyste vyzkoušeli něco nového, absolvujte kurz a přidejte s do velké rodiny nadšených rekreačních potápěčů.

Důvodů, proč potápění s dýchacím přístrojem alespoň vyzkoušet, se nabízí víc než dost. V prvé řadě jde o nevšední aktivitu, v rámci které se podíváte do úplně jiného prostředí. Ne nadarmo se říká, že pod mořskou hladinou je úplně jiná dimenze – to pochopíte, až tam budete. Chvílemi si budete připadat jako ve stavu beztíže, úplně jako ve vesmíru.

Až se střetnete tváří v tvář s mořskými živočichy, začnete je vnímat na zcela jiné úrovni. Pro některé potápěče byl první ponor impulsem ke změně životního stylu. Uvědomili si krásu a křehkost mořského ekosystému a začali se chovat ohleduplněji k životnímu prostředí.

Spousta milovníků potápění bere svůj koníček jako způsob relaxace. Pod vodou je ticho a suchozemské starosti najednou postrádají význam. Jinými slovy jde o skvělý způsob, jak si vyčistit hlavu.

Ještě než vyrazíte, si však sjednejte kvalitní pojištění pro potápěče do zahraničí. Přeci jen jde o aktivitu, při které hrozí určitá rizika.

Počítejte s tím, že si budete muset připlatit za připojištění sportovního potápění, protože „základ“ cestovního pojištění tuto aktivitu nezahrnuje. Zároveň zvažte, v jaké hloubce se budete pohybovat – potápění v hloubce nad 40 m je klasifikováno jako extrémní sport a připojištění je ještě o něco dražší než v případě méně hlubokého ponoru.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *