Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Volný čas

Potápění je jako meditace. Z vody do reality se budete vracet jen těžko

Potápění s dýchacím přístrojem má své osobité kouzlo. Musí ho mít, protože jinak by této aktivitě neholdovalo stále více turistů. Ročně se v zahraničí potápí desítky tisíc Čechů a tisíce jich za objevováním podmořského světa vyráží do vzdálených, exotických destinací. Pokud máte pocit, že nadešel správný čas na to, abyste vyzkoušeli něco nového, absolvujte kurz a přidejte s do velké rodiny nadšených rekreačních potápěčů.

Důvodů, proč potápění s dýchacím přístrojem alespoň vyzkoušet, se nabízí víc než dost. V prvé řadě jde o nevšední aktivitu, v rámci které se podíváte do úplně jiného prostředí. Ne nadarmo se říká, že pod mořskou hladinou je úplně jiná dimenze – to pochopíte, až tam budete. Chvílemi si budete připadat jako ve stavu beztíže, úplně jako ve vesmíru.

Až se střetnete tváří v tvář s mořskými živočichy, začnete je vnímat na zcela jiné úrovni. Pro některé potápěče byl první ponor impulsem ke změně životního stylu. Uvědomili si krásu a křehkost mořského ekosystému a začali se chovat ohleduplněji k životnímu prostředí.

Spousta milovníků potápění bere svůj koníček jako způsob relaxace. Pod vodou je ticho a suchozemské starosti najednou postrádají význam. Jinými slovy jde o skvělý způsob, jak si vyčistit hlavu.

Ještě než vyrazíte, si však sjednejte kvalitní pojištění pro potápěče do zahraničí. Přeci jen jde o aktivitu, při které hrozí určitá rizika.

Počítejte s tím, že si budete muset připlatit za připojištění sportovního potápění, protože „základ“ cestovního pojištění tuto aktivitu nezahrnuje. Zároveň zvažte, v jaké hloubce se budete pohybovat – potápění v hloubce nad 40 m je klasifikováno jako extrémní sport a připojištění je ještě o něco dražší než v případě méně hlubokého ponoru.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *