Chcete ušetřit na cestovním pojištění? Víme, jak na to!

Chcete ušetřit na cestovním pojištění? Víme, jak na to!

Do zahraničí se ročně vydávají miliony Čechů. Někteří míří a vysněnou dovolenou, jiní pendlují za prací. Poměrně překvapivý je však fakt, že spousta lidí naprosto podceňuje význam cestovního pojištění. Především pak v případě cestování po zemích Evropské unie, kde spoléhají na evropskou kartu pojištěnce. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je cestovní pojištění důležité a kde najdete nejvýhodnější nabídky.

Proč nepopouštět ČR bez platného cestovního pojištění?

V zahraničí se může přihodit ledacos. I rutinní lékařské ošetření však může stát tisíce korun a za náročnou operaci zaplatíte třeba i stovky tisíc. V tomto ohledu se vyplatí zvážit cestovní pojištění na hory, protože v horských oblastech působí především soukromí lékaři. Například v Rakousku si musíte platit i svoz ze sjezdovky, protože není hrazen z veřejného systému zdravotnictví. Cestovní pojištění mimo EU by pak mělo být samozřejmostí. Opouštět hranice členských států bez sjednaného cestovního pojištění je vysoce rizikové. Zároveň se může hodit také pojištění odpovědnosti za škodu, kterou svým jednáním způsobíte dalším osobám. V případě cestování s větším počtem zavazadel také pojištění pro ztrátu zavazadel.

Nejlevnější cestovní pojištění najdete na internetu

Vraťme se však k otázce, která zazněla v úvodu. Ať už potřebujete cestovní pojištění EU nebo mimo unii, bude se vám hodit tip na vyhledávání nejvhodnějších balíčků. Díky internetu nemusíte obcházet jednotlivé pojišťovny a porovnávat nabídky ručně. Stačí, když využijete některou z bezplatných kalkulaček cestovního pojištění a vyberete si variantu, která vyhovuje vašim požadavkům. Porovnání cestovního pojištění funguje následovně: V rámci kalkulátoru vyplníte potřebné údaje a po jejich zadání systém zobrazí dostupné nabídky. Budete-li mít zájem, můžete si cestovní pojištění uzavřít přímo online. Začne platit v momentě, kdy se peníze připíší na účet pojišťovny.

Publikováno: 15. 01. 2016

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: cestovní pojištění eu | cestovní pojištění mimo eu