Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Potřebujete spolehlivý počítač za super cenu? Sáhněte po repasu!

Potřebujete nový notebook nebo stolní PC? Žádný problém, stačí si vybrat z nepřeberného množství modelů, které jsou aktuálně na prodej. A samozřejmě vytáhnout šrajtofli… Ale nešlo by to o něco levněji? Ceny výpočetní techniky sice každým rokem klesají a nový počítač lze sehnat již za pár tisíc korun, nicméně opravdu kvalitní kousky, na které je spolehnutí, si stále drží cenu. Jednou z možností jak ušetřit, je nákup přes inzerci nebo bazar, ale zřejmě cítíte, že to nebude ono. V tom případě se porozhlédněte mezi repasy!

Kdy se koupě repasovaného počítače vyplatí?

Repasované notebooky a stolní PC jsou velmi žádaným artiklem a to nejen díky velmi nízké ceně, ale především díky vysoké kvalitě. Bavíme-li se o noteboocích, jejichž prodej stoupá na úkor stolních počítačů, pak se často jedná o notebooky střední a vyšší třídy, které jsou lépe zpracované než nové notebooky ve stejné cenové relaci. Než investovat částku kolem deseti tisíc korun do low endového notebooku, raději volte repasovaný model ve stejné cenové relaci. Dostanete mnohem lepší poměr výkonu/ceny/kvality zpracování a navíc vás bude hřát u srdce, že myslíte ekologicky.

Co je to repasovaný počítač?

Ale co je to tedy ten „repas“ a jaký je rozdíl mezi ním a počítačem, který si můžete koupit přes inzerát nebo třeba v zastavárně?

Hlavní výhoda repasovaných počítačů spočívá v poskytované záruce. Koupíte-li si „jetý“ notebook nebo PC, jehož záruka už dávno zanikla, budete mít v případě poruchy smůlu. Na repasovaný počítač vždy dostanete záruku a to v délce od několika měsíců až po dva roky. Uplatnění záruky je jednoduché, protože repasy prodávají specializované firmy a nikoliv jednotlivci.

Repasované zboží je navíc před prodejem čištěno a testováno, ale použitá výpočetní technika se naopak do inzerce dostane v momentě, kdy se na ní začnou projevovat závady. Riziko skrytých vad u repasovaných počítačů je minimální.

Další výhodu ocení firmy, které repasované počítače nakupují na fakturu a mohu si je dát do nákladů a odečíst z daní.

Odkud repasy pochází?

Repasovaná technika obvykle pochází z větších firem, které ji průběžně obměňují za novější a to i přesto, že je zcela v pořádku. Prodejci repasovaných počítačů použitou techniku vykupují ve velkém, otestují ji, vyčistí, přeinstalují OS a poté ji jednotlivě prodávají.

Je repasovaná výpočetní technika spolehlivá?

Jak jsme již zmínili výše, repasované počítače jsou většinou modely střední a vyšší třídy. Jejich spolehlivost je s (ne)spolehlivostí nových low costových počítačů nesrovnatelná. Repasované notebooky mají odolnější šasi a mnohem spolehlivější komponenty. Procento reklamací je proto stejné, případně jen o něco málo vyšší než u nových počítačů.

Tak co vy na to? Koupíte si nový, ale nekvalitní notebook, nebo raději investujete do techniky, která je sice již nějaký ten pátek v provozu, ale bude vám věrně sloužit ještě několik dalších let? Ceny repasovaných počítačů se pohybují i kolem 50 % ceny nových modelů se srovnatelnými parametry, což je dostatečně pádný argument k tomu, abyste prozkoumali nabídku na www.levnapc.cz.