Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Energie

Předsevzetí do roku 2013: levnější plyn!

Nepatříte-li mezi několik šťastlivců, které stav jejich bankovního účtu nezajímá, pravděpodobně jste již začali sondovat, jak to bude příští rok s cenami. Konec světa se konat nebude, ale i přesto nejsou vyhlídky nikterak lákavé. Stejně jako loni (a předloni…) půjde nahoru cena energií. Topíte-li plynem, měli byste si začít odkládat bokem – jedině tak vás cifra na faktuře nezaskočí. Na druhou stranu, cirka dvacetiprocentní zdražení v letech 2011 a 2012 nás spotřebitele připravilo na ledacos. V případě, že se bude plyn zdražovat i příští rok, jednoduše si nekoupíme to, co (ne)potřebujeme a odevzdáme těžce vydělané peníze do spárů dodavatele.

A nedalo by se cenou plynu přeci jen něco udělat?

Dalo a dokonce více než si dokážete představit. Anebo to alespoň vyzkoušejte. Představte si úsporu ve výši několika tisíc korun a to zcela bez námahy.

Nemusíte být zrovna expertem přes energetiku, abyste věděli, že cena plynu lze poměrně snadno ovlivnit. Na trhu působí velké množství dodavatelů, jejíž cenová nabídka se liší i v řádu desítek procent. Chcete-li ušetřit, stačí změnit současného dodavatele za výhodnějšího. Otázkou tedy je, kde ho hledat.

Najít nového dodavatele plynu je tak snadné

Najít ideálního dodavatele není tak obtížné, jak se může na první dojem jevit. Vlastně jde o rychlý a jednoduchý proces, který vám nezabere více než několik minut. Zahoďte tužku, kalkulačku a notýsek a využijte srovnávač cen plynu na ušetřeno.cz. Stačí zadat několik základních údajů a obratem vám bude zobrazeno porovnání jednotlivých nabídek i s vypočtenou úsporou. Ta samozřejmě závisí na tom, do jaké míry plyn používáte, zpravidla se však jedná o několik tisíc. Jestliže plynem vytápíte větší prostory, ušetříte mnohem více. Přechod na jiného dodavatele je ještě jednodušší, než samotné hledání. Nezáleží na tom, zda si vyberete EON plyn, RWE či kteréhokoliv jiného dodavatele, ušetřeno.cz za vás přechod zdarma vyřídí. Mimochodem, ceníky jsou na rozdíl od jiných portálů pravidelně aktualizovány a výpočet je proto velmi přesný.