Připravit, ke startu, pozor…

Připravit, ke startu, pozor…

Sluneční paprsky a alespoň trochu jarní počasí nás všechny táhne ven, užít si čerstvý vzduch, a také se trochu vzpamatovat po zimě. Máme také mnohem více možností k pohybu. Ale abychom si ho užili, potřebujeme pohodlné oblečení.

Pohodlné oblečení

Při sportu je pohodlí jedním z nejdůležitějších kritérií a sportovní oblečení nám tak musí perfektně sedět. Špatně padnoucí kousek nám dokáže jakoukoli aktivitu spíše otrávit, než abychom si z ní odnesli skvělý zážitek. A platí to pro jakoukoli vrstvu oblečení. Podprsenka, které neustále padá ramínko, nás dokáže přivést k šílenství, stejně jako tepláky, které mají nepohodlné a drsné švy nebo neustále se rozepínající bunda. Když se nic takového neděje, ani nad tím nepřemýšlíme, pokud ale dojde k podobným drobným nedostatkům, dokážeme poznat, co pohodlné opravdu není. A tak jako první, než vyrazíte ven do víru jarních aktivit, zkontrolujte svůj sportovní šatník a vyzkoušejte si, zda vám vše sedí, jak má. Oblečte si své oblíbené legíny nebo tepláky, vyzkoušejte tričko a zkuste si poskočit, popoběhnout a předklonit se, zda nikde nic netahá, nepřekáží a nijak vás neomezuje. Pohodlné oblečení zaručí, že se nebudete muset nikde svlékat a rovnat spodní prádlo nebo vytahovat pas kalhot, stejně důležité jako pohodlí je ale i správně zvolit jednotlivé kousky oblečení.

Chvátejte pomalu

Při výběru oblečení berte ohled i na aktuální počasí. Za oknem to může vypadat, že vám bude stačit jen lehká mikina, při pohledu na teploměr ale můžete objevit mínusové hodnoty. Počasí je na jaře nevyzpytatelné a uhnat si zbytečně nachlazení nebo rýmu se nevyplatí. Všichni se těšíme, až budeme moci zahodit bundy a vzít si pohodlné šortky a tričko, uchvátat počasí se ale ještě nikomu nepovedlo. Pokud je venku zima, pořádně se oblečte, ideálně zvolte více vrstev a nebojte se vzít si čelenku nebo čepici. Nikde pak dlouho nestůjte, prochladnutí je váš nepřítel, vždy buďte v pohybu a držte se v suchu a teple. Samozřejmě, že rozmýšlet několik týdnů, jaké legíny a jakou tloušťku mikiny zvolit již zavání věčným odkládáním pohybu, ale ani opačný přístup nemusí mít zrovna ideální. Zvolte tedy, jako ostatně téměř vždy ideální – zlatou střední cestu, jak při výběru ideálního počasí, do kterého vyrazíte, tak outfitu, který zvolíte.

Publikováno: 29. 03. 2020

Kategorie: Sport

Autor: Adam