Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Proč je ready made tak oblíbená?

Pokud uvažujete nad transformací svého podnikání z OSVČ na společnost s ručním omezeným, jistě jste již v této souvislosti slyšeli pojem ready made s.r.o.. Z názvu je možnost vydedukovat, že se jedná o společnost, která je již nějakou dobu zapsána do obchodního rejstříku. Jaké má však koupě ready nade společnosti výhody, oproti založení zcela nové společnosti? Důvodů, proč by měl začínající podnikatel volit ready made firmu, je více, ale klíčovou roli hraje možnost stát se jednatelem společnosti i bez nutnosti skládat základní kapitál.

 

Základní kapitál pro založení s.r.o. je stanoven na 200.000 korun. Pro mnoho lidí je téměř čtvrt milionu dost vysokou částkou, kvůli které mnohdy zakládání společnosti odloží. Ready made společnosti mají svůj základní kapitál splacen a vy se tak stanete jednatelem bez toho, abyste museli skládat danou částku do pokladny společnosti. Nemusíte si tak od nikoho půjčovat a poté složitě vyvádět peníze z firmy. Vše je již připraveno.

 

Ready made má i další výhody. Potřebujete-li společnost s historií, jste na správném místě. Ready made firmy jsou už nějakou dobu (často i několik let) zapsány v obchodním rejstříku, což na klienty působí velmi pozitivně. Jediné, na co si musíte dát pozor, jsou eventuální závazky společnosti. Pokud budete kupovat společnost od prověřeného prodejce s dostatkem referencí (např. easy-firma.cz), nemáte se čeho obávat.

 

Další možností, jak obejít administrativu při zakládání společnosti, je nechat si ji založit třetí stranou. Odpadnou vám formality a běhání po úřadech a navíc budete mít jistotu, že zápis do obchodního rejstříku dopadne hladce.

 

S.r.o. dnes může mít opravdu každý. Pakliže vás zajímají i jiné formy společností (a.s., evropská společnosti), obraťte se na easy-firma.cz, kde vám rádi pomohou jak se založením, tak s ready made variantami.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *