Sekera patří do muzea

Sekera patří do muzea

Sekera je jistě jedním z nejdůležitějších pracovních nástrojů vůbec, jsou však situace, kdy nám příliš nepomůže. Pokud na vás čeká hromada tvrdého a sukovitého dřeva, je nasnadě najít vhodnější alternativu. I ti nejlepší dřevorubci se zkrátka musí smířit s tím, že ani sekera není ultimátním řešením. Na co je však krátký i legendární a prakticky nezničitelný nástroj s logem Fiskars, hravě stačí štípačka. Vy ji ještě nemáte? V tom případě máte v občanském průkazu „John Rambo“, nebo si plánujete uhnat zdraví. Přemýšlejte – proč trávit dlouhé hodiny namáhavou prací, když ji za vás může udělat stroj? Vítejte ve 21.století!

A co že je to ta štípačka?

Štípačky na dřevo jsou vykutálené přístroje, které zpracují desítky či stovky polen za hodinu. Dokážete to svou sekerkou či motorovou pilou i vy? A navíc s lehkostí a grácií? Štípačky dřeva rozlišujeme podle způsobu využití. Máte doma krb a jediné, co potřebujete, je dostatek dřeva na občasné přitápění? Ke zpracování menšího objemu jsou určeny horizontální štípače dříví. Pro ostatní, kteří dřevem i topí, pak štípače vertikální.

Kde k takové štípačce přijdu?

MacGyver by si štípačku sestrojil s pomocí švýcarského nože a několika šroubků. Vy si ji budete muset koupit. A děláte dobře, protože kvalitní štípačka představuje vůbec nejbezpečnější způsob zpracování dřeva. Objednat si ji můžete třeba hned. Populární prodejce LevnéElektro.cz nabízí značný výběr štípaček a to jak horizontálních, tak vertikálních. O spolehlivosti prodejce svědčí certifikát ShopRoku 2012 – finalista , stovky tisíc spokojených zákazníků a dlouhá historie firmy. Zboží si můžete prohlédnout na některé z mnoha kamenných poboček. Tak na co ještě čekáte? Zima na vás nepočká!

Publikováno: 06. 10. 2012

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam