Nechte si vyléčit parodontózu bezbolestně

Nechte si vyléčit parodontózu bezbolestně

Víte o tom, že parodontózou neboli zánětlivým chronickým onemocněním závěsného aparátu trpí až 90 % populace? Pokud se neléčí, může vést k trvalému poškození zubního aparátu zapřičiňujícímu nevratnou ztrátu zubů.

O co se jedná?

Hlavním viníkem parodontózy je nesprávná či chybějící zubní hygiena, která způsobuje hromadění zubního plaku okolo zubu. Ten obsahuje řadu mikroorganismů, jež podporují vznik zubního kazu, zánět dásní a již zmiňovanou parodontózu. Vlivem bakterií žijících v zubním plaku se postupně prohlubuje štěrbina mezi dásní a zubem. Tento prostor nazývající se parodontální chobot je určujícím symptomem parodontózy, neboť na jeho základě dochází k viklání, putování nebo úplné ztrátě chrupu.

Příznaky

Paradontóza se nejčastěji projevuje krvácením, záněty a otoky dásní, zápachem z úst, napětím, brněním či bolestivostí zubů, obnažením zubních krčků, vznikem mezer, změnou polohy nebo ztrátou zubů.

Bezbolestná léčba

Střední až těžký stupeň parodontózy je možné bezbolestně ošetřit laserem. Vyhnete se tak konzervativní léčbě pomocí skalpelu a stehů. Laser dokáže odstranit zanícené měkké a tvrdé tkáně, čímž předchází vzniku hloubkové infekce, a stimuluje tak hojící proces.

Jaký je postup?

Laserová chirurgická metoda spočívá v očištění kořenu zubu od plaku a zubního kamene v první fázi, poté následuje laserová operace vnitřního povrchu dásně. Jejím výsledkem je vznik krevní sraženiny, která zub opět ukotví.

Výhody ošetřením laserem

Parodontóza ošetřená laserem má mnohem vyšší účinnost oproti konvenční léčbě, neboť je ošetřované místo současně sterilizováno. Předchází se tak opětovnému množení škodlivých bakterií. Při zákroku se používá minimální množství anestezie, či dokonce žádná. Pravděpodobnost pooperačních otoků a bolestí je výrazně snížena, stejně tak nutnost šití. Celá procedura je pro pacienta velmi komfortní.

Publikováno: 06. 05. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam