Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Skvělé tipy

Recyklace papíru šetří životní prostředí

Patříte k lidem, kteří netřídí odpad a neváhají o recyklaci slyšeli jen z rychlíku? V tom případě jsou následující články určeny právě pro vás – recyklace papíru totiž rozhodně má smysl. Nejenže šetří přírodu, ale zároveň nás nestojí tak moc, jako jeho likvidace. Díky moderním technologiím dnes můžeme z recyklovaného papíru vyrábět plnohodnotné výrobky, jako jsou obaly, noviny, izolace a podobně. Sami byste se divili, kdybyste věděli, jaká část z papírových výrobků, které kupujete, již recyklací prošla. Papír je významný materiál, který je vedle plastu a skla velmi důležitým využitelným odpadem. Správným tříděním a recyklací napomůžete k jeho návratu do životního cyklu i vy!

Jak probíhá recyklace?

Věděli jste, že je papír odpad, který domácnosti vyprodukují ze všeho nejvíce? Vzhledem k jeho možnostem využití se není čemu divit. Z papíru se vyrábí většina obalů, píšeme na něj a podobně. A jak tedy probíhá recyklace? V prvé řadě je třeba papír roztřídit a odvézt do papírny. Tam se uloží do vody, kde se rozvlákní. Poté, co je směs zbavena nečistot (kancelářské sponky apod.), je připravena k výrobě nového papíru. Pozor, i recyklace papíru je omezená a nelze ji provádět donekonečna. Lze ji opakovat 5-7x. Mezi další výhody tohoto procesu patří energetická nenáročnost. K výrobě papíru z recyklované směsi využijeme mnohem méně energie, než při výrobě ze surového dřeva.

A co můžeme recyklovat?

Recyklovat se dá kancelářský papír, knihy, kartony, reklamní tiskoviny, krabice, noviny, časopisy, sešity i lepenka. K recyklaci se naopak nehodí mokrý, znečištěný či mastný papír, voskový a uhlový papír (takzvaný kopirák), termopapír a obaly, které jsou vyrobeny i z jiného materiálu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *