Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Recyklace papíru šetří životní prostředí

Patříte k lidem, kteří netřídí odpad a neváhají o recyklaci slyšeli jen z rychlíku? V tom případě jsou následující články určeny právě pro vás – recyklace papíru totiž rozhodně má smysl. Nejenže šetří přírodu, ale zároveň nás nestojí tak moc, jako jeho likvidace. Díky moderním technologiím dnes můžeme z recyklovaného papíru vyrábět plnohodnotné výrobky, jako jsou obaly, noviny, izolace a podobně. Sami byste se divili, kdybyste věděli, jaká část z papírových výrobků, které kupujete, již recyklací prošla. Papír je významný materiál, který je vedle plastu a skla velmi důležitým využitelným odpadem. Správným tříděním a recyklací napomůžete k jeho návratu do životního cyklu i vy!

Jak probíhá recyklace?

Věděli jste, že je papír odpad, který domácnosti vyprodukují ze všeho nejvíce? Vzhledem k jeho možnostem využití se není čemu divit. Z papíru se vyrábí většina obalů, píšeme na něj a podobně. A jak tedy probíhá recyklace? V prvé řadě je třeba papír roztřídit a odvézt do papírny. Tam se uloží do vody, kde se rozvlákní. Poté, co je směs zbavena nečistot (kancelářské sponky apod.), je připravena k výrobě nového papíru. Pozor, i recyklace papíru je omezená a nelze ji provádět donekonečna. Lze ji opakovat 5-7x. Mezi další výhody tohoto procesu patří energetická nenáročnost. K výrobě papíru z recyklované směsi využijeme mnohem méně energie, než při výrobě ze surového dřeva.

A co můžeme recyklovat?

Recyklovat se dá kancelářský papír, knihy, kartony, reklamní tiskoviny, krabice, noviny, časopisy, sešity i lepenka. K recyklaci se naopak nehodí mokrý, znečištěný či mastný papír, voskový a uhlový papír (takzvaný kopirák), termopapír a obaly, které jsou vyrobeny i z jiného materiálu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *