Chcete mít svá prsa pevná a pružná i po porodu?

Chcete mít svá prsa pevná a pružná i po porodu?

Během těhotenství se ženské tělo výrazně mění a jednou z největších změn je i zvětšení poprsí. Pro novopečené maminky, které zatím netuší, co je během tří trimestrů a poté čeká, jsme připravili průvodce, díky kterému se dozví, na co se mají připravit a jak si svému dekoltu zachovat původní tvar a pevnost.

Změny prsou během těhotenství

Nastávající rodička pocítí první změny již několik týdnů po otěhotnění. Velikost prsou se zvětší i o dvě konfekční velikosti, o což se postarají speciální buňky, které budou později produkovat mateřské mléko. Jakmile se prsa zvětší, začnou být mnohem citlivější. Některé ženy pociťují pouze nepříjemné pocity, jiné bolesti, účinně zmírní kojící podprsenka. Ta omezuje pohyb a citlivost prsou a lze v ní také spát. Následuje ztmavení a zvětšení dvorců, které pak miminko snadněji najde. Poslední trimestr se většinou nese ve znamení úniku menšího množství mleziva. To se následně (zhruba 3 dny po porodu) mění na plnohodnotné mateřské mléko.

Co se děje s prsy po porodu?

Po porodu jsou prsa připravena ke kojení, ovšem pozor – vždy si nezapomeňte zkontrolovat správnou polohu miminka a bradavky. Budete-li toto opatření zanedbávat, může dojít k poškození bradavek, které kvůli tvrdé dásni novorozence popraskají. Pro ošetření popraskaných bradavek naštěstí existují speciální přípravky. Nezapomínejte ani na zvýšenou hygienu a prsa si několikrát denně omývejte čistou vodou. Ženy, jejichž prsa produkují nadměrné množství mateřského mléka, se neobejdou bez neprosakujících vložek.

Jak vybrat mateřskou a kojící podprsenku?

Prsa jsou během těhotenství větší, ale jakmile žena přestane kojit, nestačí se divit - někdejší tvar je ten tam. Stačí přitom tak málo – nosit kojící podprsenky, pravidelně praktikovat cviky na posílení prsního svalstva a používat přírodní kosmetiku, díky které si prsa zachovají elasticitu. Výběr podprsenek však nepodceňujte. Kvalitní kojící podprsenka je vyrobena ze 100 % bavlny, má široká ramínka, zapínání vzadu a dostatečnou výztuhu. Musí být pohodlná, dobře sedět a netlačit. Chcete-li, aby vaše prsa vypadala po porodu stejně dobře jako předtím, vsaďte na značkové luxusní spodní prádlo, které najdete u specializovaného prodejce na www.spodni-pradlo.emanuela.cz. Investice do kvalitní podprsenky je mnohem levnější a bezpečnější než případná plastická úprava.