Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Skvělé tipy

Řemeslo má zlaté dno. Čalouníků je málo navzdory velké poptávce

Nic proti katalogovému nábytku – i sériová produkce může vypadat skvěle, a navíc je cenově dostupná. Ale pokud preferujete originalitu a chcete své bydlení odlišit, nezbude vám než si nábytek nechat vyrobit na míru. Co vás však překvapí, je fakt, že vás spousta čalouníků odmítne, případně vám sdělí příliš dlouhý termín realizace. Nedivte se, čalounictví je z pohledu mladé generace neatraktivní profese. Čalouníků je proto málo, práce mají nad hlavu, a protože si mohou vybírat, zpravidla se specializují na renovace hodnotných historických kousků.

Jak se stát čalouníkem snadno a rychle?

Což o to, čalounické potřeby jsou volně dostupné – a v podstatě se jím můžete stát hned. Pokud vám není cizí kreativita a nechybí ani pořádná porce trpělivosti, bude vás výroba nábytku bavit. A když o vaši práci projeví zájem lidé z vašeho okolí, případně se rozhodněte čalounictvím regulérně živit? Vystačíte si s volnou živností. Vyřídit si ji je otázkou jednoho dne.

Praxe je samozřejmě o něco složitější. Speciální šicí a prošívací stroje něco stojí. Čalouník se navíc musí zorientovat v materiálech – vybrat kvalitní potahové látky s ohledem na plánované využité není tak snadné jak se na první pohled zdá. Většina řemeslníků se proto kontinuálně vzdělává v rámci školeních pořádaných Cechem čalouníků a dekoratérů.

Bez čeho se čalouník rozhodně neobejde, jsou znalosti z oblasti ergonomie. Protože v případě nábytku „pěkný na pohled“ rozhodně automaticky neznamená i „použitelný“.

Začátky vám usnadní internet

Pokud vám čalounictví a výroba nábytku učarovali, nenechte se od nového hobby odradit. Spoustu praktických informací a praktických tipů najdete například na YouTube. Stačí zadat správná klíčová slova a najdete skvělá výuková videa pod taktovkou skutečných odborníků. Doporučené postupy, tipy na materiály a vychytávky všeho druhu jsou dostupné zdarma – tak proč toho nevyužít?

Nezapomeňte, že začátky bývají trnité, a je důležité vytrvat. Vaše první čalounické pokusy se možná nezdaří na sto procent, ale brzy se karta obrátí a nebudete stačit odmítat zájemce o vaši práci.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *